Betlejemskie światełko pokoju na Grodziskiej sesji Rady

Miłą przerwą podczas gorącej i bardzo burzliwej dyskusji nad grodziskim budżetem, na ostatniej sesji Rady Gminy w Grodzisku Maz., była wizyta harcerzy z Betlejemskim Światełkiem Pokoju.

„Odważ się być dobrym” – to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Akcję zapoczątkowały w 1986 r. Austriackie Radio i Telewizja, jako działanie na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje niemal całą Europę.

Świtało co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, a następnie trafia za pośrednictwem skautów do innych krajów Europy. Do Polski światełko trafia ze Słowacji. Harcerze przekazują światło do wszystkich najważniejszych instytucji, w tym do Prezydenta RP oraz Premiera RP.

W Grodzisku Betlejemskie Światełko Pokoju w imieniu radnych odebrała przewodnicząca Rady Gminy Joanna Wróblewska. Towarzyszył jej burmistrz Grzegorz Benedykciński. Harcerze pozostawili lampki, by radni oraz zebrani goście mogli zabrać światełko do domu.

Niestety, przerwa i przyniesiony przez harcerzy symbol zadumy, nie wzbudził wśród zebrancyh na sali radnych zbyt wielu reflekcji. Radni po chwili powrócili do dalszych dyskusji, dzięki którym mogliśmy poznać nowe podziały władz gminy na radnych "niezależnych i zależnych, jak i na mądrych i niemądrych". O tym jednak napiszemy w najbliższym czasie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: