W dniu 18 grudnia o godz. 17.30 harcerze Hufca Milanówek, na skwerze F.A. Ossendowskiego, przekazali władzom miasta i mieszkańcom Milanówka Betlejemskie Światło Pokoju, które jest symbolem wewnętrznego spokoju, wyciszenia i refleksji. Swoją jasnością pomaga we wzajemnym zjednoczeniu, zrozumieniu i pojednaniu.
Polscy harcerze, jak co roku od 17 lat, przyjmują je od swoich słowackich kolegów na przejściu granicznym w Łysej Polanie i roznoszą  po szpitalach, szkołach, domach opieki społecznej, kościołach, urzędach i instytucjach w całym kraju.
Milanowscy harcerze przywieźli Światło Betlejemskie w niedzielę, 13 grudnia, z Krakowa. 17 grudnia, przekazali je metropolicie warszawskiemu arcybiskupowi Kazimierzowi Nyczowi na uroczystym spotkaniu, w którym uczestniczyło ok. 60 harcerzy.
Następnie Światło wyruszy do dwóch milanowskich parafii - św. Jadwigi Śląskiej i parafii Matki Bożej Bolesnej.
W tym roku  światełko od harcerzy odbierały władze miasta i wszyscy radni, w trakcie zarządzonej przerwy w trwającej tego dnia sesji, i niezbyt duża, prawdopodobnie z powodu siarczystego mrozu, grupa mieszkańców. Światło Betlejemskie trafi mimo wszystko do wielu domów, bo jest tradycją, że idziemy z nim do domu sąsiadów i przyjaciół, dając w ten sposób dowód naszej życzliwości.
Sprawozdanie z sesji zamieścimy po Świętach. Nie chcemy informacjami o trudnych i  kontrowersyjnych sprawach, zakłócać świątecznej atmosfery.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: