Dla miłośników interaktywnej rozrywki sobotnie atrakcje stanowiły ciekawą formę spędzenia czasu wolnego. W programie nie zabrakło m.in. sterowanych elektronicznych robotów, długopisów 3D z funkcją projekcji szablonów czy symulatorów jazdy z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Dopełnieniem wydarzenia były prelekcje o tematyce medialnej.

W Mediatece, 27 kwietnia, odbyły się Grodziskie Dni Młodzieży. Hasłem tegorocznego spotkania były Social Media. Warsztaty rozpoczął Jacek Goleniak, student Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie tytułem wstępu przybliżył słuchaczom historię budowania własnej marki na popularnym serwisie społecznościowym TikTok. Następnie lokalni radiowcy z rozgłośni ,,Radia Bogoria'', przygotowali zadania z kierunku dziennikarskiego, za które rozwiązanie ochotników nagradzali upominkami.

Gościnnie wystąpił również Konrad Pietrzykowski, założyciel Milanowskiego Muzeum Gier i Komputerów, którego motyw przemówienia koncertował się na roli i działaniu prowadzonego przedsięwzięcia. Ponadto uczestnicy mogli dowiedzieć się o sile fenomenu podcastu od twórczyni jednego z kanału "Piąte - nie zabijaj!" - Justyny Mazur. Na zakończenie była dyskoteka.

Podczas trwania wydarzenia dostępne były np: klasyczne staromodne komputery z nowoczesnymi laptopami, konsole do gier, quest 3 roboty, kolorowe długopisy 3D oraz ruchome maszyny (symulatory) z okularami VR/XR do zabawy. Dodatkowo jeszcze fotobudka służyła wykonaniu humorystycznego zdjęcia z bliskimi czy znajomymi.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Cybertechnologia rządzi!


To może Cię zainteresować: