Zapraszamy 23 kwietnia br. na IV Grodziski Dzień Młodzieży. Impreza z impetem wraca po covidowej przerwie do grodziskiej Mediateki. Tytuł tegorocznego dnia to NaukCon.

- Koncepcja dnia oraz tytuł opracowany został przez prezydium Grodziskiej Rady Młodzieżowej – mówiła nam Aldona Józefowicz z grodziskiego Ośrodka Kultury. – Podczas tegorocznej edycji chcemy pokazać proces uczenia od strony naukowej, ale w przystępny sposób. Czeka nas wiele atrakcji. Zaproszone zostały osoby prowadzące bardzo znane kanały na Youtube – Matura to Bzdura i Historia Bez Cenzury. Będą też inni ciekawi goście.

Oprócz ciekawych spotkań, na młodzież czekać będzie wiele atrakcji VR, w tym wirtualny rollercoaster, klasyczne gry arcade, refleksomierz, stanowiska z długopisami 3D. Bardzo ciekawie zapowiada się blender bike, gdzie każdy, jadąc na rowerze, będzie mógł wycisnąć pyszny i zdrowy sok.

Warto dodać, że w przeddzień, na życzenie młodzieży, w kinie odbędzie się maraton filmowy filmu After.

Po raz kolejny aktywna społecznie młodzież z Grodziska Mazowieckiego przygotowała program edukacyjno-rozrywkowy dla swoich rówieśników – mówił Burmistrz Tomasz Krupski. – Widząc jej zaangażowanie, jestem przekonany, że będzie to atrakcyjne i wartościowe wydarzenie. „Matura to bzdura", „Historia bez cenzury" to niektóre z atrakcji, które mają pomóc w popularyzacji nieraz twardej wiedzy. Pandemia ograniczyła nasze możliwości spotkań, dlatego tym bardziej zachęcam do uczestnictwa – zachęcał wszystkich do udziału burmistrz. Dołączając do zaproszenia, zachęcamy do śledzenia naszego portalu, gdzie w najbliższych dniach przedstawimy więcej szczegółów.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: