Młodzi mają podcast

Działająca w Grodzisku Młodzieżowa Grupa Konsultacyjna (MGK) realizuje wspólnie z Fundacją Civis Polonus projekt "Młodzi Liderzy dla społeczności w czasach kryzysu". Jednym z owoców tej współpracy jest powstanie podcastu, w którym Zuzanna, Natalia i Katarzyna z MGK chcą poruszać tematy ważne dla młodzieży.

Stałą współpracę magistratu z młodzieżą zainicjował kilka lat temu Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego. W wyniku jego działań przy Urzędzie Miasta powstała Młodzieżowa Grupa Konsultacyjna. MGK organizowała m.in. Grodziski Dzień Młodzieży.

Podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków. Powstanie podcastu „Movie Grodzisk – Zagubieni w rozmowach” umożliwi nagłaśnianie cennych inicjatyw, ma również zachęcić do wymiany poglądów między młodymi, dać im też wsparcie w czasach pandemii.

Długo zastanawiałyśmy się nad nazwą kanału podcastowego, aż podjęłyśmy decyzję, że będzie to Movie Grodzisk  Zagubieni w rozmowach. Chcemy, by młodzi ludzie mogli rozwijać siebie i swoje pasje. Nie czuli się zagubieni w czasie, kiedy nie wiadomo, co stanie się następnego dnia – mówi w pierwszym odcinku podcastu Katarzyna z MGK. – W obecnych trudnych czasach większość młodzieży czuje się zagubiona po znalezieniu się w nowych i niecodziennych dla nas sytuacjach. Spotykamy na swojej drodze problemy zdrowotne, problemy w kontaktach międzyludzkich, czy też spadek aktywności fizycznej.

Razem realizujemy projekt społeczny, który ma zniwelować skutki pandemii. Brzmi to strasznie, natomiast nie jest to takie skomplikowane, jak się wydaje – mówi Natalia z MGK. – Chcemy, by podcasty na naszym kanale były użyteczne, by pomagały i motywowały. Nasz kanał podcastowy ma być przestrzenią bezpieczną, wspólnym forum, na którym będziemy dzielić się opiniami i przemyśleniami, a także poruszać problemy, z którymi aktualnie się borykamy. Mówię tutaj o problemach zdrowia psychicznego czy problemach w relacjach międzyludzkich. Innym celem jest promowanie lokalnych twórców, artystów, zespołów muzycznych, czy osoby, które prowadzą ciekawe firmy, a przez obecną sytuację nie mogą działać stacjonarnie.

Mamy zamiar regularnie publikować odcinki. Chcemy, żeby były to krótkie wywiady z postaciami mniej lub bardziej znanymi, mieszkającymi w Grodzisku albo w jego okolicach. W luźnej atmosferze będziemy chciały poruszać tematy ważne i szukać sposobów na to, co my – młodzież – możemy zrobić, aby skutki pandemii, które są widoczne były dla nas najmniej odczuwalne – twierdzi Zuzanna z MGK.

Naszym corocznym wydarzeniem jest Grodziski Dzień Młodzieży, który zawsze odbywał się stacjonarnie, lecz przez obecną sytuację działamy jednie online na naszych social mediach. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych działań – mówi w pierwszym odcinku podcastu Katarzyna z MGK.

Redakcja Obiektywnej trzyma kciuki za podcast Movie Grodzisk – Zagubieni w rozmowach i w imieniu Natalii, Katarzyny i Zuzanny zachęcamy naszych Czytelników do słuchania. Wszystkie odcinki podcastu będą umieszczane TUTAJ

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: