Pogoń Grodzisk Mazowiecki już jutro zainauguruje rundę wiosenną. Meczem u siebie z Legią II, drużyną z 10. miejsca w tabeli, zawodnicy z al. Mokronoskich 4 rozpoczną zmagania o awans na poziom centralny. Zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby razem stworzyć historię... Historię powrotu na szczebel centralny – powiedział przed meczem trener Czerwono-Białych, Mateusz Dudek.

Grodziszczanie cały okres przygotowawczy spędzili przy cieple domowego ogniska, trenując na obiektach Legii w Książenicach oraz rozgrywając sparingi na boisku bocznym w Grodzisku. Zawodnicy pracowali nie tylko pod kątem taktycznym, ale także motorycznym.

- To był bardzo ciężki okres przygotowawczy. Nasi zawodnicy sumiennie przepracowali ten czas, co widać po wynikach testów motorycznych. Sparingi były dla nas wymagające. Mierzyliśmy się z silnymi zespołami - Polonią Warszawa, Zniczem Pruszków, Pogonią Siedlce, czy ostatnio mocno ‘ekstraklasową’ Jagiellonią II (w składzie znaleźli się m.in. Martin Pospisil, Bojan Nastić czy reprezentant Polski na Euro 2016 - Michał Pazdan). Wyniki często nie odzwierciedlały naszej postawy na boisku, co wynikało z dużych obciążeń. W ciągu okresu przygotowawczego skupiliśmy się na poprawie naszego modelu gry. Wiązało się to z doskonaleniem gry drużyny (taktyka), jak i pracą indywidualną z zawodnikami  – skomentował ostatnie dwa miesiące pracy Mateusz Dudek.

Aktualnie Pogoń Grodzisk przewodzi ligowej stawce na szczeblu 3. Ligi grupy 1 z przewagą dwóch punktów nad Unią Skierniewice. Niestety z klubu odszedł dotychczasowy najlepszy strzelec. Kolumbijczyk Jean Franco Sarmiento zamienił Pogoń Grodzisk na ekstraklasowy Radomiak Radom. W kuluarach mówi się, że na konto klubu po tym transferze wpłynął potężny zastrzyk gotówki, dlatego Pogoń także dokonała wzmocnień i nie próżnowała na rynku transferowym. Na M4 zawitali między innymi doświadczony napastnik Szymon Lewicki (34-latek ma na koncie krótki epizod w Ekstraklasie, ale także ponad 160 spotkań na poziomie I ligi, w której strzelił 60 goli i miał 11 asyst. Występował w takich klubach jak Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Arka Gdynia, a ostatnio Siarka Tarnobrzeg i Polonia Warszawa. Z Arką Gdynia zdobył Puchar Polski w 2017. roku), wieloletni kapitan Ursusa – Patryk Kamiński czy Kamil Skok. Ten ostatni dołącza do drużyny z Grodziska na zasadzie transferu definitywnego, zaś ostatnio występował w trzecioligowym Sokole Ostróda. Dodatkowo wypożyczony został bardzo obiecujący młody piłkarz - Dominik Gedek – zamienił Wisłę Płock na Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Wypożyczenie obowiązywać będzie do końca bieżącego sezonu.

- Jako drużyna mamy większe doświadczenie, niż na jesieni. Wiemy na co nas stać. Zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby razem stworzyć historię... Historię powrotu na szczebel centralny – powiedział trener Grodziszczan.

W rundzie jesiennej na inaugurację sezonu na boisku Legia Training Center padł remis 1-1. Tym razem Pogoń ma chrapkę na trzy punkty. Niewykluczone też, że rezerwy ekstraklasowej Legii zostaną dodatkowo wzmocnione piłkarzami z pierwszej drużyny. Niestety, w jutrzejszym meczu, w zespole Pogoni zabraknie dwóch kontuzjowanych zawodników - Szymona Lewickiego i Kacpra Imiołka. Nie mniej jednak liczymy na zwycięstwo sobotnich gospodarzy. Cała naprzód, kierunek druga liga!

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: