Tradycją już stały się ulewne opady dzień przed piknikiem ekologicznym w Książenicach. W tym roku było podobnie. Na szczęście w ciągu dnia pogoda się poprawiła i zebrani mieszkańcy już w promieniach słońca mogli cieszyć się przygotowanymi przez organizatorów atrakcjami.

Jak co roku, przybyli na piknik mieszkańcy Grodziska i okolic mogli wymienić zużyty sprzęt elektroniczny na rośliny ogrodowe i kwiaty. Niektórzy przez cały rok zbierają elektrośmieci, by wymienić je na nowe nasadzenia. Dodatkowo na wszystkich zebranych czekało wiele atrakcji na stoiskach partnerów pikniku. Swojskie wędliny, sery, pierogi, ciasta i chleby przyciągały swoim zapachem. Na najmłodszych czekały ręcznie szyte misie, a na ich opiekunów tradycyjna biżuteria. Popisami w powietrzu modeli samolotów przyciągali również pasjonaci z Fundacji Rozwoju Modelarstwa Lotniczego.

Z piknikowej sceny zebranym umilał czas Grecco Ca lderon Chavez i duet "The Voices". Jak co roku podczas pikniku rozstrzygnięto wiele konkursów:

 • Zmieniaj nawyki – nie klimat! w konkursie oceniane były komiksy ilustrujące hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.
 • W Książenicach wstaje dzień… konkurs polegał na przygotowaniu fotoreportażu przyrodniczego – cyklu składającego się z trzech zdjęć inspirowanych przyrodą Książenic.
 • Ze starego coś nowego zadaniem uczestników było skonstruowanie czegoś z niczego – tchnięcie nowego życia w coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie zbędne. Należało wykonać z surowców wtórnych nowy, użyteczny i estetyczny przedmiot.
 • Tulip(e)anach poetycko-ilustratorskie potyczki rodzinne! Konkurs polegał na napisaniu wiersza, którego bohaterem będzie roślinka oraz zilustrowaniu jej dowolną techniką.
 • Eko-kapelusznik zadaniem uczestników było przygotowanie z użyciem surowców wtórnych oryginalnego, estetycznego nakrycia głowy, a następnie sfotografowanie się w nim.

Zwycięzcami konkursów zostali:

 • Eko-kapelusznik
  Katarzyna Konca I miejsce
  Aleksandra i Tomek Badowscy II miejsce
  Michał Buzuk III miejsce
 • W Książenicach wstaje dzień…
  Dominika Sekuła-Lelonek I miejsce
  Marco Sallemi I miejsce
  Anna Polichtowa II miejsce
  Joanna Kwaśniewska i Adam Plewiński III miejsce

Wszyscy zwyciązcy otrzymali nagrody z rąk władz samorządowych i od sponsorów.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: IV Piknik Ekologiczny w Ksiązenicach


To może Cię zainteresować: