Słoneczny Piknik Ekologiczny w Książenicach

W minioną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnej, już 6 edycji Pikniku w Książenicach. Impreza ta co roku rozwija się i za każdym razem na uczestników czekają nowe atrakcje. W tym roku było ich wyjątkowo wiele!

Piknik Ekologiczny w Książenicach z roku na rok przyciąga coraz więcej gości i to nie tylko z Książenic, czy Grodziska Maz., ale i innych okolicznych gmin. Wspominając tegoroczne atrakcje, zupełnie nie należy się temu dziwić. Jak co roku przybyli na piknik goście mogli wymienić elektrośmieci na sadzonki roślinek. Punk ten cieszy się co roku niesłabnącą popularnością. Dodatkowo na pikniku można było kupić wiele roślin ozdobnych, a pracownicy Leroy Merlin w Jankach tłumaczyli, jak należy dbać i przesadzać rośliny. Służyli również kompleksową pomocą w sprawie urządzenia czy remontu domu.

Podczas pikniku tradycyjnie można było kupić wiele produktów tradycyjnych, jak i rękodzielniczych. Przepyszne wędliny, sery i ciastka czekały na wszystkich gości. Każdy mógł nabyć wiele wykonanych ręcznie bibelotów.

Piknik Ekologiczny to także rozrywka dla całej rodziny. W tym roku główną atrakcją była wioska Wesołych Barbarzyńców, zorganizowana przez Dziuplę Tropicieli Przygód. Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy mogli wziąć udział w wielu bardzo pomysłowych konkursach. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności, strzelając z łuku Arrow Ball – strzałami zakończonymi miękkimi i bezpiecznymi piłeczkami. Nie zabrakło również innych atrakcji, m.in. możliwość sprawdzenia się w roli strażaka, frajda z pływania żaglówką, wystawa ogarów polskich, czy koncert szant. Nie sposób wszystkiego opisać, dlatego zapraszamy do fotogalerii, która uzmysłowi przynajmniej w części moc pomysłów na tegorocznym Pikniku Ekologicznym w Książenicach.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Słoneczny Piknik Ekologiczny w Książenicach


To może Cię zainteresować: