Jak udało się dowiedzieć redakcji Obiektywnej Gazety Internetowej, jutro (18 maja 2012) planowane jest puszczenie ruchu samochodów z drogi 579 (Kazuń Polski - Błonie - Grodzisk Mazowiecki - Radziejowice) nowym wiaduktem nad autostradą A2.

Wiadukt ten poprowadzony jest już śladem obwodnicy zachodniej Grodziska Maz. Niestety, jak wszyscy mieszkańcy Grodziska wiedzą, obwodnica ta nie zostałą jeszcze wybudowana, dlatego kierowcy zanim przejadą nad autostradą, będą musieli z obu stron przejechać kilkaset metrów od starej drogi 579 wzdłuż autostrady.

Sam wiadukt jest już wykończony. Jest to największy, dwujezdniowy obiekt tego typu nad autostradą w Powiecie Grodziskim. Prace trwają jeszcze jedynie przy drodze dojazdowej od strony północnej. To właśnie z tej strony przed samym wiaduktem znajduje się rondo, z którego możliwy będzie dojazd do bramek wjazdowych na autostradę. Z resztą na samej autostradzie w ciągu najbliższego tygodnia prawdopodobnie zostaną zakończone wszystkie odbiory techniczne.

Otwarcie dla ruchu tego wiaduktu powinno znacznie przyśpieszyć czas przejazdu na tej trasie. W ostatnich miesiącach ze względu na budowę nowych dróg wprowadzony był tu ruch wahadłowy. Teraz po otwarciu wiaduktu ruch powinien być znacznie płynniejszy, choć ze względu na dość ostre zakręty przy wjazdach na starą drogę 579, szybko tam nie pojedziemy.

Wszystko na to wskazuje, że wiadukt ten i prowadzący od niego wjazd na autostradę A2 może stać się jednym z ważniejszych obiektów na Euro 2012. Prawdopodobnie tędy wytyczony będzie jeden z objazdów feralnego, niedokończonego odcinka C autostrady. Szerzej problem ten poruszymy na łamach naszego portalu w najblższy poniedziałek.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Węzeł Tłuste 2012-05-17


To może Cię zainteresować: