Tuż przed świętami została otwarta grodziska kładka nad torami kolejowymi.

Remont kładki rozpoczął się we wrześniu. Jej stan od dawna budzi zastrzeżenia władz gminy i mieszkańców. Wielokrotnie zgłaszane były do PLK uwagę dotyczące dziur w nawierzchni czy zniszczonych schodów. Niestety przez długi okres czasu przeszkodą w remoncie był nieuregulowany stan prawny przejścia nad torami. Na szczęście gminie udało się porozumieć z PKP PLK i remont mógł ruszyć.

W ramach prac remontowych oczyszczona została i zabezpieczona przed korozją metalowa konstrukcja kładki. Położona została nowa nawierzchnia oraz antypoślizgowe schody.

Warto tu wspomnieć, że po zakończeniu remontu PKP PLK przekaże kładkę gminie Grodzisk Maz., która od tego czasu będzie odpowiadać za jej stan. Jednocześnie władze gminy zaznaczają, że po remoncie dobudowane mają zostać do kładki windy, które na zawsze zastąpią już słynnych grodziskich tragarzy, pomagających niegdyś mieszkańcom przy przekraczaniu torów. Ciężko jednak określić kiedy nastąpią te prace ze względu na procedury związane z przekazaniem kładki.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kładka otwarta dla mieszkańców


To może Cię zainteresować: