Po zaledwie kilkutygodniowym remoncie milanowska kładka wróciła na swoje miejsce. Kiedy całe przejście będzie dostępne dla mieszkańców?

Kładka z okolic ul. Przejazd od dawna wymagała gruntownego remontu.Przeprowadzane na początku kadencji obecnych władz prace pozwoliły jedynie na jej warunkowe użytkownie. Pretarg na gruntowny remont został rozstrzygnięty w styczniu. W postępowaniu udział wzięło 6 firm. Najtańsza oferta opiewała na kwotę 998 tys. zł. Ze względu jednak na kryteria związane z doświadczeniem osób pracujących przy projekcie, najwięcej punktów otrzymała oferta firmy PRB Mosty z Siedlec, na kwotę 1 mln 37 tys. zł.

W pierwszej kolejnosci zdemontowane zostały schody prowadzące do kładki, a w kwietniu zdemontowana zowtałą sama kłądka. Cała operacja musiała być przeprowadzona w nocy, w krótkim przedziale czasowym, ponieważ działanie wymagało odłączenia zasilania na tym odcinku trakcji kolejowej.

W ostatnich dniach, po zaledwie kilkutygodniowym remoncie kładka wróciła na swoje miejsce. Wykonawca musi jeszcze zamontować chody i istnieje duża szansa, że w czerwcu przejście będize dostępne dla mieszkańców.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanowska kłądka wróciła z nad tory


To może Cię zainteresować: