W najbliższych dniach zamknięta zostanie grodziska kładka nad torami PKP. Przejdzie gruntowny remont, po którym władze gminy obiecały dobudować windy.

Stan kładki od dawna budzi zastrzeżenia władz gminy i mieszkańców. Wielokrotnie zgłaszane były do PLK wracali uwagę dotyczące dziur w nawierzchni czy zniszczonych schodów. Niestety przez długi okres czasu przeszkodą w remoncie był nieuregulowany stan prawny przejścia nad torami.

Na szczęście gminie udało się porozumieć z PKP PLK i na początku września rozpoczną się prace remontowe. Teoretycznie kładka miała być zamknięta już 10 września, a remont ma potrwać do grudnia br. W trakcie robót mieszkańcy będą mogli korzystać jedynie z tunelu pod torami PKP.

Warto tu przypomnieć, że po zakończeniu remontu PKP PLK przekaże kładkę gminie Grodzisk Maz. Od tego czasu gmina będzie odpowiadać za jej stan. Jednocześnie władze gminy zaznaczają, że po remoncie dobudowane mają zostać do kładki windy, które na zawsze zastąpią już słynnych grodziskich tragarzy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: