W minioną sobotę, do grodziskiego Parku Skarbków ściągnęły tysiące fanów dobrej muzyki i dobrej zabawy. To wszystko z okazji Dnia Grodziska, który w tym roku wieńczył koncert zespołu KULT - niemal równo w 40. rocznicę pierwszego występu Kazika Staszewskiego na profesjonalnej scenie. Co ciekawe wspomniany historyczny koncert odbył się też w Grodzisku Mazowieckim.

Dzień Grodziska, to jak co roku wiele atrakcji dla wszystkich niezależnie od wieku i upodobań. O 13.30 swój skierowany do najmłodszych proekologiczny spektakl zaczął Teatr dla dzieci Kultureska. Dzieciaki z przyjemnością brały udział w spektaklu, oraz w zabawach organizowanych przez aktorów w parku. Na milusińskich dodatkowo czekało wiele konkursów i zabaw organizowanych przez partnerów wydarzenia.

O godzinie 15 na scenie rozpoczął się występ Grodziskiej Orkiestry Rozrywkowej. Zespół prowadzony przez Tomasza Kirszlinga wywodzi się z Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Tego dnia mieliśmy okazję wysłuchać wielu klasycznych bigbandowych utworów, jak i nieco współcześniejszego repertuaru w bardzo ciekawych aranżacjach. Po godzinie 17:30 na scenie wystąpił zespół The Dumplings. Grający elektropop duet rozgrzał niemal do czerwoności zebraną pod sceną widownie.

Dzień Grodziska wieńczył koncert zespołu  Kult. Co ciekawe był to pierwszy po 40 latach występ przed szerszą widownią Kazika Staszewskiego w Grodzisku, o czym mówił ze sceny.

KULT - Wspomnienia pierwszego koncertu

Wiecie dlaczego wczorajszy koncert KULTu w Grodzisku był wyjątkowy? Odpowiedź na nagraniu poniżej!!!

Opublikowany przez Obiektywna Gazeta Internetowa Niedziela, 8 września 2019

Trwający grubo ponad 2 godziny koncert przyciągnął tłumu wielbicieli zespołu, przy którego muzyce bawią się już kolejne pokolenia, co najlepiej pokazują zdjęcia w naszej galerii. Nie zabrakło tu najlepszych klasycznych już niemal utworów, jak nagrań z najnowszych albumów zespołu, a publiczność długo nie pozwoliła zejść artystom ze sceny.

Tegoroczne dni Grodziska bardzo wysoko podniosły poprzeczkę dla podobnych imprez w okolicy i w przyszłości. Niezależnie od upodobań i wieku, każdy z mieszkańców mógł znaleźć tu coś dla siebie, miło wspominając ten dzień.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kultowy Dzień Grodziska Maz.


To może Cię zainteresować: