W minioną sobotę Grodzisk świętował! Razem z nim świętowali mieszkańcy i spragnieni muzycznych emocji goście z odległych zakątków Polski. Zapraszamy na krótką fotorelację z tegorocznego Święta Miasta Grodziska Maz.

Na tegorocznym Święcie Grodziska wystąpił Andrzej Piasek Piaseczny, który w tym roku obchodzi 25 lecie swojej działalności scenicznej, oraz jeden z najpopularniejszych w polskim internecie muzyków – Dawid Kwiatkowski. Wiedząc o tym spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, ale to co zobaczyliśmy pod sceną przerosło nasze najśmielsze przypuszczenia. Spore grupy fanek jednego i drugiego artysty od wczesnych godzin porannych, pomimo fatalnej pogody, koczowały pod sceną by zobaczyć swojego idola z pierwszych rzędów od barierek. Dodajmy, że wiele osób przyjechało specjalnie do Grodziska z odległych krańców Polski.

Święto Grodziska rozpoczęło zorganizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowe Czytanie zainicjowana została w 2012 roku przez Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego. Czytano wówczas wspólnie Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku wspólnie czytaliśmy  Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

Podczas wydarzeń nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci a na scenie Teatr Kultureska przygotował specjalny program dla dzieci „Bajeczna Fiesta”.

Część artystyczną rozpoczął taneczny koncert orkiestry Gedeon Richter, po której na scenie wystąpili Dawid Kwiatkowski i Andrzej „Piasek” Piaseczny

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Grodziska rozpaliło widownię


To może Cię zainteresować: