Orkiestra Gedeon Richter Polska obchodzi Jubileusz 45-lecia działalności

Setki granych na żywo koncertów oraz regularnych prób przygotowujących do każdego występu. Pozostawanie w stałym kontakcie z kluczowymi decydentami Gedeon Richter Polska oraz dbanie o wizerunek firmy. Owocna współpraca ze środowiskami lokalnymi i spotkania ze społecznością lokalną. Tak można podsumować 45 lat działalności Orkiestry Gedeon Richter, która bezustannie i niestrudzenie koncentruje zaskakując za każdym razem swoich wiernych słuchaczy.

Orkiestrę powołano do życia w 1974 r. z inicjatywy dwóch osób – dyrektora grodziskich zakładów farmaceutycznych Polfa, Stanisława Bieli oraz komendanta Zakładowych Oddziałów Samoobrony, Jana Kustosza. Oficjalny debiut orkiestry pod batutą Leona Olszewskiego, zgodnie z powołującym orkiestrę zarządzeniem, miał nastąpić 4 VI 1975 r., uświetniając Dzień Chemika, jednak publiczność mogła usłyszeć ją po raz pierwszy nieco wcześniej, z okazji powiatowej akademii pierwszomajowej. I od tej pory, niezmiennie do dziś, Orkiestra stała się ulubieńcem społeczności.

„Od 45 lat, niezmiennie, Orkiestra występuje na scenie. Od 2014 roku pod moim dyrygenckim przywództwem staramy się zmieniać i udoskonalać zarówno poziom orkiestry jak również repertuar muzyczny, tak aby każdy słuchacz bez względu na wiek znalazł coś dla siebie. Nasz repertuar składa się różnych gatunków muzycznych między innymi muzyki filmowej, przebojów muzyki pop, utworów ze świata operetki, oraz muzyki tanecznej. Podczas koncertów staramy się nawiązać jak najbliższy kontakt ze słuchaczami. Nasze przesłanie to upowszechnianie muzyki granej na żywo, oraz udowadnianie że orkiestra dęta może wykonywać każdy rodzaj muzyki – tłumaczy Jerzy Wysocki, Dyrygent Orkiestry Gedeon Richter Polska.

Gramy dla Was!

Orkiestra najczęściej koncertuje w centrach kultury na terenie województwa mazowieckiego, między innymi w Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Sochaczewie, Żyrardowie, uświetnia uroczystości państwowe i kościelne, gra dla pensjonariuszy w domach opieki społecznej, w szkołach oraz na terenie firmy Gedeon Richter Polska.

Każdy koncert wykonujemy z jednakowym pełnym zaangażowaniem, co chyba wyczuwa nasza publiczność i żywo reaguje gromkimi brawami. To dla nas wielka przyjemność reprezentować firmę Gedeon Richter na zewnątrz – zaznaczył Jerzy Wysocki.

Przez lata naszej działalności  przekonaliśmy się, że muzyka grana na żywo nigdy nie wyjdzie z mody. Dlatego, My, jako członkowie Orkiestry Gedeon Richter Polska wierzymy, że nasza praca ma głęboki sens – podsumowuje Dyrygent.

Siłą orkiestry jest ogromne zaangażowanie każdego z muzyków. Z wielkim podziwem przyglądam się, jak za każdym razem porywają publiczność. Inspirująca jest również ich wewnętrzna motywacja i umiejętność wynajdywania czasu na próby, który odbywają się przecież poza codziennymi obowiązkami. Jestem dumna z tego, że są oni muzycznymi reprezentantami naszej firmy – wskazuje Karolina Wojtczak, Kierownik Działu Public Relations Gedeon Richter Polska.

Chcecie posłuchać naszego Jubileuszowego Koncertu ze specjalnie przygotowaną na tę okazję muzyką? Zapraszamy już w poniedziałek 16 września 2019 o godzinie 19:00 do sali kinowej w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim na ul. Spółdzielczej 9.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: