Przygotowania do powitania wiosny rozpoczęły się już w marcu. Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim organizując ,,Wiosenne Granie'' wprowadziło mieszkańców miasta w pozytywny nastrój. Powrót do znanych rytmów muzyki zapewnił koncert w wykonaniu grodziskich orkiestr: Orkiestry Dętej Gedeon Richter Polska oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego.

W ramach nadchodzącego okresu wiosennego dla mieszkańców miasta Grodziska Mazowieckiego zorganizowano muzyczne wydarzenie. 13 marca w Centrum Kultury na jednej scenie wystąpiły dwie niezwykle utalentowane orkiestry. Jedną z nich była Orkiestra Gedeon Richter, która 16 września minionego roku będzie świętować 49-lecie działalności. Od stycznia 2014 roku niezmiennie funkcję dyrygenta Orkiestry pełni Jerzy Wysocki - puzonista i pianista. Warto wspomnieć, iż wirtuoz związany jest z takimi formacjami muzycznymi, jak: muzyka jazzowa, kameralna oraz rozrywkowa. Od 15 lat swoją obecność na scenie podkreśla Hanna Chmielewska - artystka Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz Operetki Warszawskiej. Orkiestra składa się z 30 muzyków, w tym: 2 perkusistów, solisty, gitarzysty, w tym gitarzysty basowego oraz muzyków grających na instrumentach dętych.

Zaprezentowane przez Orkiestrę utwory na scenie obejmowały różne gatunki muzyczne, w tym: muzykę pop, marsze, operetki oraz muzykę rock. Pierwsza kompozycja ,,Karawana'' wykonana przez Orkiestrę Gedeon Richter została skomponowana w 1936 roku przez orkiestrę Duka Ellingtona. Marek Rudnicki zagrał na saksofonie piosenkę z serialu ,,07 Zgłoś się''. Roman Karwowski wykonał na trąbce utwór ,, What a Wonderful Word'' z repertuaru Louisa Armstronga. W trakcie trwania koncertu Hanna Chmielewska zaśpiewała arię z operetki Wesoła Wdówka ,,Usta milczą, dusza śpiewa'', arię z ''My Fair Lady'' - ,,Przetańczyć całą noc'' oraz ,,walca Barbary'' z filmu ''Noce i dnie''.

Drugą orkiestrą, która zagościła na grodziskiej scenie była Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która założona została w 2008 roku. Od 2018 roku kapelmistrzem Orkiestry jest Tomasz Kirszling - trębacz i pedagog. Zespół występuje poza granicami kraju, min: we Francji i Litwie. W 2018 roku w związku z stale rozwijającą się działalnością Orkiestry zmienił się jej skład. Trwają zgłoszenia do naborów, w których udział mogą wziąć dzieci jak i osoby dorosłe.

Repertuar Orkiestry składał się z muzyki filmowej, utworów klasycznych oraz rozrywkowych. Zespół wykonał znany przebój muzyki filmowej z 2012 roku - marsz z filmu Avenger. Dodatkowo zagrano piosenkę ,,New York, New York'' skomponowaną przez Johna Kandera. Zainteresowanie publiczności wzbudził występ Grupy Artystycznej Tamburmajorek.

Orkiestry wspólnie zagrały marsz POS - Państwowa Odznaka Sportowa. Na zakończenie spotkania dla grodziskiej publiczności przygotowano melodie Zespołu Skaldowie. Orkiestry urozmaicają swoje występy chcąc wywołać  pozytywny odbiór.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Orkiestrowa moc wiosennych przebojów


To może Cię zainteresować: