W dniu 22 lipca 2021 r uroczyście otwarto pierwszy ratusz w Grodzisku Mazowieckim - mieście, które w przyszłym roku będzie obchodziło 500. rocznicę nadania praw miejskich. Uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele św. Anny. Następnie zgromadzeni przeszli pod budynek nowego ratusza, gdzie odbyła się pozostała część uroczystości.

Mszę świętą koncelebrowaną odprawił ks. kanonik Dariusz Gal z pięcioma kapłanami, w intencji władz samorządowych Grodziska Maz, mieszkańców i wykonawców tej ważnej dla miasta inwestycji. Po mszy św. burmistrz Grzegorz Benedykciński dziękował kapłanom i zaprosił wszystkich na uroczystość przed nowym ratuszem.

Zebrani na mszy św. przeszli pod ratusz, gdzie witała ich Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Tu obecni byli również wójtowie, burmistrzowie i prezydenci wielu okolicznych miast i gmin, burmistrz partnerskiego austriackiego miasta Weiz Erwin Eggenreich wraz z małżonką, zasłużeni dla miasta, artyści mieszkający na terenie gminy, projektantka i wykonawcy tego pięknego obiektu, świetnie wkomponowanego w otoczenie wcześniej zrewitalizowanej Willi Niespodzianka i oczywiście liczni pracownicy Urzędu w białych bluzkach i koszulach oraz w ciemnych spódnicach i spodniach. Prezentowali się wspaniale. Burmistrz, czujnym, gospodarskim okiem kontrolował czy wszystko jest w należytym porządku.
W krótkim przemówieniu Grzegorz Benedykciński podziękował staroście powiatu grodziskiego Markowi Wieżbickiemu, swoim współpracownikom, projektantce i wykonawcom obiektu oraz swojej żonie i córce. Przyznał także, że jest już szczęśliwym dziadkiem. Swoje zadowolenie z otwarcia ratusza wyraziła również Joanna Wróblewska przewodnicząca Rady Miejskiej.

Potem były życzenia dalszych sukcesów i gratulacje składane między innymi przez: Michała Olszewskiego prezesa Stowarzyszenia Metropolia Warszawa (burmistrz Grzegorz Benedykciński jest członkiem zarządu tego Stowarzyszenia), burmistrza Weiz Erwina Eggenreicha. Odczytano również życzenia i gratulacje przekazane przez wojewodę mazowieckiego Konstantego Radziwiłła i posła Zdzisława Sipierę.

Podniosłą atmosferę uroczystości urozmaicili, opowiadanymi dowcipami, artyści: Andrzej Grabowski i Bohdan Łazuka.

Następnie miało miejsce przecięcie wstęgi otwierającej obiekt, przekazanie symbolicznego klucza do obiektu przez byłą sekretarz Marię Grabowską nowej sekretarz Anecie Caban, oraz złożenie przez burmistrza życzeń urodzinowych Marii Grabowskiej, przypadających właśnie tego dnia.

Po krótkiej modlitwie, nowy ratusz został poświęcony przez dziekana ks. kanonika Janusza Starostę.

Po części oficjalnej była możliwość zwiedzania wnętrz nowego Urzędu Miejskiego. Pierwsi oczywiście weszli pracownicy. Przy wejściu, wszystkich „częstowano” maseczkami. Można było podziwiać pięknie zaaranżowaną recepcję, przeszklone widne sale. Na każdym piętrze małe i większe sale konferencyjne i oczywiście dbałość o historię Grodziska Mazowieckiego, miasta, które pięknieje każdego dnia.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uroczyste otwarcie grodziskiego ratusza


To może Cię zainteresować: