Rozpoczynają się prace pasażu łączącego ul. Kilińskiego z ul. Kościuszki. Będzie to nowa przestrzeń ułatwiająca komunikację pieszą w naszym mieście.

Na terenie przewidzianym jako pasaż pieszy wydzielone zostaną place zieleni niskiej. Projekt skupia się głównie na rysunku posadzki w której zostanie podkreślony linearny charakter przestrzeni poprzez zaprojektowane pasy z płyt granitowych.

Zakończenie prac planowane jest na lipiec 2021r.

Przy okazji budowy nowego ratusza Grodzisk startuje także z zapowiadaną budową pasażu biegnącego od placu przed urzędowym budynkiem do ul. Kilińskiego.

W zamyśle ma to być swoisty łącznik ulicy Kościuszki i Kilińskiego właśnie. – Planujemy wkrótce przygotować się do takiej budowy. W zamyśle ma to być pasaż, który w dogodny sposób połączy ulice Kościuszki i Kilińskiego, a jednocześnie będzie miejscem estetycznym, właściwym dla centrum miasta – mówi nam Urszula Chrzanowska, naczelnik wydziału inwestycji w Grodzisku – mówiła nam kilka tygodni temu Urszula Chrzanowska.

Teraz przyszedł czas na realizację. – Rozpoczynają się prace pasażu łączącego ul. Kilińskiego z ul. Kościuszki. Będzie to nowa przestrzeń ułatwiająca komunikację pieszą w naszym mieście – poinformował dziś grodziski magistrat,.

Jak będzie wyglądał pasaż? – Na terenie przewidzianym jako pasaż pieszy wydzielone zostaną place zieleni niskiej. Projekt skupia się głównie na rysunku posadzki, w której zostanie podkreślony linearny charakter przestrzeni poprzez zaprojektowane pasy z płyt granitowych – przekazują urzędnicy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: