W piątek 21 lutego w Grodziskim Centrum Kultury wystąpiła polsko-norweska grupa LOUD JAZZ BAND, świętując 25-lecie istnienia. Występ ten był częścią trasy kocertowej promującej album "From the Distance. Live in Warsaw", którą wieńczył dwa dni później koncert w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Loud Jazz Band powstał w Polsce 1989 r. Jego założycielem i głównym kompozytorem jest Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk. Pięć lat później artysta wyemigrował do Norwegii, gdzie wystartował z nową odsłoną zespołu. Formacja gra współczesny jazz. Muzyka tworzona przez Kaczmarczyka jest konglomeratem różnych stylów muzycznych, jednakże z relatywnie akustycznym brzmieniem. Komponowane przez „Carlosa” utwory cechuje wyrazista melodia umieszczona w zróżnicowanym obrazie muzycznym.

Na grodziskim koncercie zespół wystąpił w wyjątkowym, rozszerzonym składzie. Oprócz Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka (gitara), Sebastiana Haugena (bas), Erika Johannessena (puzon), Ivana Makedonova (perkusja), Wojtka Staroniewicza (saksofon), Piotra Iwickiego (syntezator), Macieja Ostromeckiego (instrumenty perkusyjne), na scenie wystąpił gość specjalny, uznawany za jednego z najzdolniejszych polskich pianistów, na co dzień występujący w AudioFeeling Band – Paweł Kaczmarczyk. Ten młody artysta dwukrotnie otrzymał nominację do nagrody Fryderyk – w 2007 r. w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku” oraz w 2010 r. w kategorii „Jazzowy Muzyk Roku”. Był wielokrotnie wybierany przez Jazz Forum „Nadzieją Polskiego Jazzu”, w 2009 r. otrzymał tytuł “Najlepszego Pianisty Roku”, przerywając tym samym kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera, oraz tytuł „Album Roku” za płytę Audiofeeling Band „Complexity in Simplicity”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: LOUD JAZZ BAND w Grodziskim Centrum Kultury


To może Cię zainteresować: