fot. Kamil Kubacki

W piątek, 12 kwietnia, miłośnicy jazzu, którzy wypełnili po brzegi salę widowiskową Starego Kina, mieli kolejną ucztę duchową. Tym razem, w ramach programu Jazz w Milanówku, mieli okazję wysłuchać koncertu kwartetu Cezarego Konrada.

W trakcie koncertu usłyszeliśmy kilka utworów muzyki klasycznej, opracowanych przez Cezarego Konrada, polskiego perkusistę jazzowego, kompozytora, aranżera, muzyka sesyjnego, w ramach projektu „Cezary Konrad on Classical”: Libertango Piazzoli, fragmenty: Ody do Radości i Jeziora łabędziego Czajkowskiego, Suitę z Carmen Bizeta oraz Burzę z Czterech pór roku Vivaldiego. Należy dodać, że inicjatorką projektu była żona Cezarego Konrada – Anna, skrzypaczka, która wystąpiła w gronie wykonawców koncertu.

Poza Anną Konrad i jej sławnym mężem, uznawanym przez Jazz Forum i Jazz Top za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego, mieliśmy przyjemność posłuchać: Rafała Stępnia grającego na keyboardach (pianista, kompozytor, producent, aranżer, laureat wielu festiwali i  konkursów w kraju i za granicą) i Pawła Pańtę (kontrabasista i gitarzysta), grający tym razem na gitarze. Wszyscy trzej panowie w 2011 r., wraz z Włodkiem Pawlikiem, wzięli udział w nagraniu płyty Night in Calisia, która ukazała się w Polsce w 2012, a rok później w amerykańskiej wersji wytwórni Summit Records  przyniosła muzykom prestiżową nagrodę Grammy w kategorii najlepszy album dużego zespołu jazzowego.

Zgromadzeni miłośnicy jazzu gromkimi brawami nagradzali wspaniałe solówki poszczególnych muzyków i cały koncert, prosząc o bis. Na bis usłyszeliśmy porywającego Czardasza Montiego, oczywiście w jazzowej aranżacji.

Koncert zapowiadał, a po koncercie prowadził panel z Cezarym Konradem – Adam Dobrzyński, dziennikarz muzyczny. Podczas panelu dowiedzieliśmy się między innymi, że Cezary Konrad jest dumny z tego projektu, ma wiele radości z tego co robi, ale mimo nagrania wielu płyt (ponad 100), wciąż nie ma tej, z której byłby dumny.

Kończąc informujemy, że w ramach cyklu Jazz w Milanówku, będziemy jeszcze mieli okazję usłyszeć: 18 maja – Urszulę Dudziak z Walk Away, 7 czerwca – Zespół  Jazzpospolita,  12 lipca – Zespół Tubis Trio, 9 sierpnia – Piotr Schmidt Quartet i 13 września Jerzego Małka z zespołem.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Czardasz Montiego na bis


To może Cię zainteresować: