Katarzyna Dąbrowska jest aktorką i piosenkarką. Wystąpiła w Starym Kinie w sobotę 23 września o godz. 19:00. Usłyszeliśmy kilka piosenek Danuty Rinn – wszystkie o miłości. Przy fortepianie towarzyszyła Urszula Borkowska, a scenariusz występu opracowała Magdalena Smolara.

Usłyszeliśmy między innymi: Gdzie Ci mężczyźni,  Polska Baba, Nie mam woli do zamęścia, Czy to wszystko ma sens, Całujmy się, Jerzy blues. Między piosenkami było słowo wstępne wprowadzające do tematu poruszanego w piosence. Pani Katarzyna śpiewała głównie piosenki ze słowami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego skomponowane przez Wojciecha Korcza, a nawet Jerzego Wasowskiego. Sala była pełna. Katarzyna Dąbrowska i Urszula Borkowska – bisowały.

Katarzyna Dąbrowska urodziła się 14 marca 1984 r. w Nowym Mieście Lubawskim. W wieku 16 lat wyśpiewała nagrodę na festiwalu piosenki francuskiej. Zasiadający w jury Wojciech Młynarski zasugerował, by zdawała do szkoły aktorskiej. W 2007 r. ukończyła studia na  Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W tym samym roku dołączyła do obsady Teatru Współczesnego w Warszawie.  W 2019 r. brała udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" i zajęła drugie miejsce. Oprócz działalności artystycznej Katarzyna Dąbrowska udziela się charytatywnie i jest sojuszniczką środowisk LGBT.
Przed i po koncercie można było oglądać obrazy Beaty Sachiko Kamoji. Pani Beata ukończyła Wydział Malarstwa w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem profesora Stefana Gierowskiego, a następnie zrobiła aneks z rzeźby pod kierunkiem profesora Adama Myjaka. Studiowała również przez 2 lata w Art Students League w Nowym Jorku. Jej wielką pasją jest ceramika.

Na zakończenie kilka zdań o Danucie Rinn (właściwe nazwisko Danuta Smykla). Była polską piosenkarką i aktorką. Urodziła się 17 lipca 1936 w Krakowie, a zmarła 19 grudnia 2006 w Warszawie. Ukończyła średnią szkołę muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu. Studiowała na Wydziale Kompozycji krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej. Przez pięć lat współpracowała z Teatrem na Targówku w Warszawie. Od początku lat 70. grała w wielu filmach.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Koncert piosenki aktorskiej


To może Cię zainteresować: