Wielki Koncert Charytatywny w Starym Kinie w Milanówku!

Andrzej „E-moll” Kowalczyk zaprosił mieszkańców Milanówka i wielu gości, którzy w sobotę 1 kwietnia br. przyjechali specjalnie do Milanówka, na koncert „Niewidzialność” -  Remigiusz Szuman i goście dla Domu Muzyki. Artyści wspomagają Stowarzyszenie Dom Muzyki, które buduje pierwszy w Europie integracyjny Dom Pracy Twórczej. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku.

Integracyjny Dom Pracy Twórczej ma oferować wsparcie dla artystów i stać się przestrzenią dla wspólnej twórczości. Tak o jego charakterze mówił inicjator powstania  Domu - Andrzej „E-moll” Kowalczyk. Dom Pracy Twórczej jest budowany w Rudej koło Warszawy. „To miejsce, gdzie pomoc znajdzie każdy artysta, niezależnie czy uległ wypadkowi, jest osobą z niepełnosprawnością, czy zmaga się z problemem alkoholowym… Ważny jest talent”.

Razem z Andrzejem „E-moll” Kowalczykiem (fortepian) i Remigiuszem Szumanem (wokal, gitara)  wystąpili: Marek Piekarczyk (wokal), Mateusz Pospieszalski (saksofon, wokal), Łukasz Drapała (wokal), Anna Kułakowska (wokal), Sławek Piec (wokal, gitara), Joanna Szuman (wokal) – żona Remigiusza, Olga Szuman (córka małżonków Szuman) i Patryk Laudański (taniec), Damian Zieliński (perkusja),  Jan Woźniak (kontrabas), Hipolit Woźniak (gitara akustyczna), Marcin Zieliński (fortepian, klawisze, gitara oraz aranżacje skrzypcowe).  Wystąpił również kwartet smyczkowy.

Usłyszeliśmy między innymi: dwa utwory z płyty „Chwila”, następnie w wykonaniu Mateusza Pospieszalskiego utwór „Myśliciel”. Kolejną piosenkę „Huanita” zaśpiewała żona Remigiusza Szumana – Joanna (w utworze małżonkowie wyznają sobie miłość).  Usłyszeliśmy również utwór „Herbata”,  „Przystanąć” na saksofonie i wokal – Mateusz Pospieszalski,  jedną kompozycję  nie pochodzącą z płyty „Chwila” i z płyty „Opowieści frontowe” w wykonaniu Anny Kułakowskiej (dedykowaną mężowi p. Anny), jeden utwór wykonany przez Sławka Pieca i dwa utwory wykonane przez Łukasza Zapałę („Pieśń tułacza” i „Serce to za mało”). Piosenkę Marka Piekarczyka zapowiedział Andrzej Kowalczyk twierdząc, że jest to jeden z piękniejszych utworów jakie słyszał (tekst Marek Piekarczyk) – „Gdzie jest nasza miłość”. Na finał usłyszeliśmy utwór „Nadzieja”.

Były również opowiadania humorystyczne, kiedy Marek Piekarczyk mówił jak Remigiusz Szuman (osoba niewidząca) przyjechał do niego do Bochni lub gdy w pociągu rozganiał ludzi parasolem z długą rączką, zapakowanym do plecaka.

Koncert promował nową płytę “Chwila”  w wykonaniu Zespołu „Niewidzialność” w składzie: Marcin Zieliński, Damian Zieliński, Jan Wożniak i Hipolit Woźniak oraz reedycję płyty “Opowieści frontowe”. To pierwsza całkowicie autorska płyta Remigiusza Szumana wydana w 2011 roku, składająca się z 14 odrębnych części, muzyczna opowieść o... życiu, jego wartości i sensie, o jego trudach i związanych z nimi pokusach, a przede wszystkim o miłości w najgłębszym znaczeniu tego słowa; o jej poszukiwaniu i spełnieniu, a także o nadziei.

Po koncercie mogliśmy wesprzeć Stowarzyszenie Dom Muzyki, które podjęło bardzo szlachetną inicjatywę i uszanować zaangażowanie artystów w promowanie tego bezprecedensowego działania.

Koncert można usłyszeć i zobaczyć na stronie Radia WNET.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wielki Koncert Charytatywny w Starym Kinie w Milanówku!


To może Cię zainteresować: