Od wykroczeń, do przestępstwa

31-letni kierowca został zatrzymany przez grodziskich policjantów po próbie wręczenia im pieniędzy w zamian za nie ukaranie go mandatem. Mężczyzna popełnił wykroczenia drogowe i chciał uniknąć za nie odpowiedzialności. Teraz odpowie za udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 8 lat więzienia.

Przed 22.00 grodziscy policjanci zatrzymali kierującego hondą, który na jednej z ulic nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu. Podczas kontroli okazało się dodatkowo, że 31-latek nie ma przy sobie dokumentów. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o ukaraniu go mandatem i punktami karnymi za popełnione wykroczenia. Wtedy kierowca obiecał policjantom odwdzięczyć się za nie wypisywanie mu mandatu karnego. Mimo informacji, że jego zachowanie jest przestępstwem, mężczyzna położył pieniądze na dokumentach policjanta.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli do dalszych czynności wręczony im banknot. Jarosław O. usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej policjantom, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: