Zabezpieczeniem narkotyków i zatrzymaniem kierowcy zakończyła się wieczorna kontrola, przeprowadzona przez grodziskich policjantów. Zatrzymany już 26-latek próbował uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo narkotykowe, obiecując policjantom łapówkę. Teraz Jarosław W. odpowie za obydwa bezprawne czyny. Popełnione przez niego przestępstwo korupcyjne zagrożone jest karą nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Około 19.30 policjanci pełniący służbę  na terenie grodziskiej gminy zatrzymali volkswagena do kontroli. Podczas sprawdzania kierowcy funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny. Po przeszukaniu auta okazało się, że w jednym ze schowków ukryta była torebka z marihuaną. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 26–latek zatrzymany.

Podczas przewożenia do komendy mężczyzna kilkakrotnie namawiał policjantów do wypuszczenia go. Obiecywał  zapłacić im za tę przysługę. Kiedy 26-latek wyjął z portfela  pieniądze, funkcjonariusze poinformowali go o popełnieniu kolejnego przestępstwa.

Zgromadzone przez policjantów materiały pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie Jarosławowi W. zarzutu składania funkcjonariuszom obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. To przestępstwo korupcyjne zagrożone jest karą nawet 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za posiadanie środków odurzających.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: