Grodziscy policjanci zatrzymali w nocy nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał na swoim koncie już 5 zakazów prowadzenia pojazdów. 45-latek zaproponował funkcjonariuszom łapówkę za zaniechanie dalszych czynności służbowych. Zatrzymany odpowie teraz przed sądem za wszystkie ujawnione przez mundurowych przestępstwa. Za próbę przekupstwa grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci patrolujący w nocy ulice Milanówka zwrócili uwagę na nierówny tor jazdy forda, jadącego ul.Piłsudskiego.Natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Już zapach alkoholu w aucie wyjaśnił powód dziwnego sposobu jazdy kierowcy. Po badaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Sprawdzenie danych 45-latka w policyjnych systemach wykazało dodatkowo, że nie jest to jego pierwsze przestępstwo drogowe. Mężczyzna miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci podali kierującemu obie podstawy do  zatrzymania. Wtedy mężczyzna wysiadł z auta i rozpoczął rozmowę z funkcjonariuszami na temat ich dalszych działań. Zaproponował odstąpienie od czynności w zamian za pieniądze, które wyjął z kieszeni i chciał im wręczyć. Mężczyna został poinformowany o tym, że takim zachowaniem popełnia kolejne przestępstwo. Następnie 45-latek trafił do celi grodziskiej komendy.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że wobec tego kierowcy sąd już pięciokrotnie stosował zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nie powinien siadać za kierownicę do 2026 roku. Po wytrzeźwieniu 45-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu i złożenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym. Za te przestępstwa wyznaczona została mu kara bezwzględnego pozbawienia wolności na 1,5 roku.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: