Legia Training Center to najnowocześniejszy obiekt treningowy w naszej części Europy i drugi dom warszawskiego klubu. Według piłkarskich działaczy, będzie on fundamentem strategii rozwoju zawodników. Do ośrodka w Książenicach przeniosła się pierwsza drużyna, a także najstarsze zespoły systemu młodzieżowego Legii Warszawa – rezerwy oraz U18, U17, U16, U15.

Otwarcie LTC zbiegło się z triumfem piłkarzy, którzy dzień wcześniej świętowali 14. tytuł Mistrza Polski. Najważniejszym punktem uroczystości było wniesienie zdobytego trofeum przez kapitana Artura Jędrzejczyka i umieszczenie go w gablocie, znajdującej się w centralnym miejscu holu ośrodka.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Legii za to, że zdecydowała się zainwestować na naszym terenie – podkreślił burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński. – Część z tych wspaniałych obiektów będzie do dyspozycji grodziskich piłkarzy, ponadto drużyna „drugiej” Legii będzie grała na naszym boisku, a to będzie miało wpływ na grodziskie kluby. Dzisiaj mamy jednego grodziszczanina w Legii – Mateusza Wieteskę, ale spodziewam się, że za jakiś czas będzie ich więcej. Burmistrz stwierdził również, że dzień otwarcia LTC, to jeden z najpiękniejszych momentów w jego 26-letniej karierze włodarza gminy.

Z ośrodkiem treningowym w Książenicach władze klubu wiążą wielkie nadzieje. – Naszym celem jest nie tylko umacniać się na pozycji najlepszego klubu w Polsce, ale także konsekwentnie budować pozycję Legii w Europie i dołączyć do europejskiej elity klubów piłkarskich – mówi Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii. – Chcemy szkolić zawodników, którzy zagrają w pierwszej drużynie, innych klubach Ekstraklasy i w czołowych klubach europejskich. Stworzenie ośrodka treningowego było moim marzeniem i jednym z priorytetów od 5 lat.

Zadowolenia nie kryje też kadra. – Taki ośrodek, jak Legia Training Center, to dla naszego klubu ogromna wartość, a z perspektywy trenera też dużo większy komfort pracy. Przede wszystkim, zawodnicy są w jednym miejscu, teraz, w wakacje, spędzamy z nimi czas od rana do wieczora. W każdej chwili możemy porozmawiać czy od razu zareagować na jakiś pojawiający się problem. – mówił Grzegorz Szoka, trener Legii U-18.

Legia Training Center to najnowocześniejsze centrum treningowe w Europie Środkowej. W skład kompleksu, o powierzchni 15 ha, wchodzi, m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Pojawi się tam niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie nowoczesnego zaplecza treningowego – osiem pełnowymiarowych boisk z profesjonalnym zapleczem (22 pokoje hotelowe dla zawodników pierwszej drużyny, 30 pokojów w bursie dla zawodników Akademii Legii, wielofunkcyjna hala sportowa o powierzchni 600 m kw., siłownia o powierzchni 350 m kw., dodatkowe mini-boiska do treningu bramkarskiego i szybkiej gry ze sztuczną nawierzchnią, a także strefa wellness z basenem i dwoma saunami). 

Za nami już pierwsze, historyczne spotkanie na boiskach Legia Training Center. W meczu sparingowym drużyna Legii Warszawa U18 pokonała Jagiellonię Białystok U18 2:1. To dobra wróżba przed kolejnymi piłkarskimi zmaganiami przy ul. Legionistów 3 w Książenicach.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ośrodek marzeń otwarty!


To może Cię zainteresować: