Na wczorajszej sesji Rady Gminy podpisane zostało porozumienie, dotyczące budowy pod Grodziskiem Kompleksu Badawczo–Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo–Szkolnym Legii Warszawa. Jest to pierwszy krok na drodze do budowy, w założeniu najnowocześniejszego obiektu tego typu w naszej części Europy.

Na początku sesji, niespodziewanie dla wielu, wniesiona została do porządku obrad akceptacja porozumienia. Jest ono konsekwencją wcześniejszych uchwał Rady Gminy i wielomiesięcznych negocjacji pomiędzy przedstawicielami grodziskiego urzędu a Legią Warszawa. Porozumienie ze strony Legii podpisali Dariusz Mioduski i Jakub Laskowski.

- To dla nas wielki zaszczyt, wielka przyjemność, osiągnąć ten cel, do którego doszliśmy i w konsekwencji doprowadzić do wybudowania tego pięknego ośrodka. Bardzo się z tego cieszymy i jest to wielki dzień dla gminy, początek czegoś nowego w Polsce – mówił przed podpisaniem porozumienia Grzegorz Banedykciński.

- Jestem bardzo zadowolony, że znaleźliśmy profesjonalnego i zaangażowanego partnera do realizacji inwestycji, która jest dla mnie najważniejszym elementem strategii rozwoju Legii Warszawa na kolejne lata - powiedział Dariusz Mioduski. - Prowadzenie na najwyższym, europejskim poziomie szkolenia młodzieży i realizacja innowacyjnych projektów badawczych związanych ze sportem, w tym piłką nożną, to przyszłość naszego Klubu, a także całego polskiego sportu.

Wbrew wcześniejszym informacjom, obiekt nie powstanie w Chlebni, a w Książenicach. W skład Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym wchodzić będą m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportow i, centrum badawczo-rozwojowe. Ośrodek, będzie liczył pięć pełnowymiarowych boisk, boisko do treningu bramkarskiego, salę gimnastyczną, siłownię, szatnie, magazyny. Elementem kompleksu ma być również niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego wraz z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych zawodników, w szczególności piłkarzy. Około jedna trzecia terenu będzie do dyspozycji mieszkańców.

Przy planowanym obiekcie znajdzie się również zaplecze treningowe I drużyny piłkarskiej Legii Warszawa. Z obiektu korzystać będą także grodziskie kluby sportowe.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: