Pogoń w II Lidze!

Niezwykłe święto przeżyli mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego. Ich Klub – GKS Pogoń Grodzisk Maz. zdeklasował w tym sezonie swoich przeciwników i zajmując pierwsze miejsce w tabeli zaliczył awans do II Ligi.

Podopieczni trenera Chrobaka jeszcze przed finałowym meczem z Legią II Warszawa wiedzieli, że awans mają już w kieszeni. To był bowiem ich czas i w całym sezonie pokazali jak bardzo są zdeterminowani, a przede wszystkim przygotowani, by osiągnąć sukces. Formalności stało się jednak zadość i nasi pokonali gości na swoim terenie 5:0. Ostatecznie Pogoń zakończyła rozgrywki z wynikiem 25 wygranych, 2 remisów i 8 porażek, strzelając łącznie 84 bramki przy stracie 37.

Aby uczcić zwycięstwo, zaraz po meczu zawodnicy przejechali odkrytym autokarem ulicami miasta – z ul. Montwiłła aż do Parku Skarbków, gdzie odbyła się wielka uczta. Na scenie zaprezentowali się zawodnicy Pogoni, a na zakończenie zagrał zespół DrQueen z m.in. największym hitem zespołu Queen – „We Are The Champions”. Kibice mieli też okazję wspólnie z czempionami zjeść kiełbaski i napić się piwa, a także otrzymali specjalne koszulki przygotowane przez Biuro Promocji Urzędu Gminy. - Wielkie gratulacje. Zrobiliście nam taką frajdę. Cieszę się, że żyję w tych latach, kiedy wreszcie w Grodzisku jest druga liga. Przez 100 lat to było niemożliwe. Następne mecze będą z Krakowem, Rzeszowem… Jesteśmy absolutnie The Best – mówił podczas Wielkiej Fety Burmistrz Grzegorz Benedykciński, który wręczył drużynie okolicznościowy puchar i pogratulował sukcesu zawodnikom i całej ekipie, a także i kibicom.

Po świętowaniu, przed Miastem i przed Klubem było dużo pracy. W kilka dni trzeba było dostosować infrastrukturę  Stadionu Miejskiego  „Pogoń” do wymagań klubów II Ligi. Poprawione zostały przede wszystkim trybuny na 200 miejsc, które zyskały tablice informacyjne, oznaczenia i barwy klubowe. Dodatkowo powstały tu dodatkowy rząd na trybunie krytej, trybuna dla prasy oraz boxy kasowe wraz z punktami depozytowymi, a także rozszerzono system monitoringu.

W okresie przygotowawczym przez lipiec grodziski zespół rozegra trzy mecze: dwa z drużynami z III Ligi - Lechia Tomaszów Maz. i Unia Skierniewice oraz z I-ligowym Widzewem Łódź.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: