Powitania i pożegnania

fot Pogoń Grodzisk

Pogoń Grodzisk Mazowiecki przygotowuje się do startu rozgrywek 3. Ligi grupy 1., które rozpoczną się już 5. sierpnia. Na razie włodarze Czerwono-Białych kompletują kadrę, ale nieuniknione są także i pożegnania. Stery grodziszczan przejął Marcin Sasal, trener znany w środowisku piłkarskim, a szeregi Pogoni opuszcza Michał Strzałkowski, który kończy swoją barwną karierę piłkarską.

Trener Marcin Sasal związał się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki rocznym kontraktem. Rozpoczynał swoją trenerską działalność od objęcia GLKS Nadarzyn. Po przygodach z mazowieckimi klubami, trener Sasal podpisał umowę z ekstraklasową Koroną Kielce, z którą zajął szóste miejsce w ligowej tabeli. W kolejnych latach prowadził Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Pogoń Siedlce, Motor Lublin, czy Legionovię Legionowo. Od października 2021 r. trener Marcin Sasal był szkoleniowcem Mazovii Miński Mazowiecki, z którą bił się o awans do 3. Ligi.

– 9 lat temu przyszedłem do Pogoni, zagrałem mnóstwo meczów, strzeliłem niemalże 100 bramek i przeżyłem tu wiele pięknych chwil. Ale teraz czas na mnie, przechodzę na piłkarską emeryturę, aby mocniej zająć się pracą w Akademii Techniki. Wiem, że kończę przygodę w młodym wieku i mógłbym jeszcze pograć parę ładnych lat. Jestem ogromnie wdzięczny działaczom, zawodnikom, pracownikom klubu oraz kibicom za tę wspólną drogę, którą razem przeżyliśmy. Był to dla mnie zaszczyt budować ten klub razem z Wami, będę kibicem Pogoni do końca życia – powiedział Michał Strzałkowski, który właśnie zawiesił piłkarskie buty na kołek.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: