Wczoraj wieczorem burmistrz Grodziska, Grzegorz Benedykciński poinformował, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego. W związku z tym, do czwartku (30 lipca), obsługa interesantów będzie znacznie ograniczona.

Magistrat przypomina, że wszystkie sprawy urzędowe mogą być załatwianie zdalnie, tj. za pośrednictwem Internetu, telefonów i platformy ePUAP. Pisma nie wymagające potwierdzenia przyjęcia mogą być wrzucane do skrzynki na korespondencję umieszczonej przy wejściu do budynku Urzędu (ważne, aby dokumenty znajdowały się w zaklejonej kopercie).

Kasa będzie nieczynna do 30 lipca (czwartek), a opłaty powinny być dokonywane przelewem.

Urząd Stanu Cywilnego będzie sporządzał akty stanu cywilnego oraz dokonywał czynności związanych z meldunkami.

Przed ponownym otwarciem Urzędu wszyscy pracownicy będą przebadani w kierunku COVID-19.

Jak zapewnił włodarz miasta, pracownik u którego potwierdzono zakażenie nie miał bezpośredniego kontaktu z interesantami.

To nie jedyny przypadek koronawirusa wśród urzędników. Pozytywny wynik testu stwierdzono również u pracownika pruszkowskiego Powiatowego Urzędu Pracy. W związku z tym nieczynne dzisiaj będą: Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, a także Powiatowy Urząd Pracy i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w tym mieście. 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: