Dzięki czujności mieszkanki bloku i błyskawicznym działaniom policjantów zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, podejrzani o kradzież roweru. Odzyskany jednoślad szybko wrócił do właścicielki. 53–latek i 61–latek usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Przed 18.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z bloków w mieście, gdzie miało dojść do kradzieży. Po szybkim dotarciu na miejsce zastali tam właścicielkę roweru, która wskazała im mężczyznę próbującego wyjść z jej jednośladem z budynku. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 53–latka. Szybko okazało się, że w pomieszczeniu na rowery jest jeszcze drugi mężczyzna. 61-latek także został zatrzymany. Policjanci przekazali właścicielce odzyskany rower, a obu mężczyzn przewieźli do grodziskiej komendy.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 61–latek, jako mieszkaniec bloku, wykorzystał posiadany klucz do pomieszczenia, a jego wspólnik wyprowadził jeden z jednośladów. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Teraz może im grozić nawet po 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: