Fundacja „Homo-Homini”, inicjator projektu PEŁNO SPRAW, czyli „kiedy jedni potrzebują pomocy, a inni im pomagają” i jego główny realizator, Stowarzyszenie „Europa i My”, które wsparło inicjatywę grantem z programu Działaj Lokalnie, szkoły realizujące lekcje na temat integracji i tolerancji, dzieci z Integracyjnej Społecznej Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. A.E. Fieldorfa – aktorzy i pomysłodawcy Etiudy teatralnej „Maskarada” i Iwona Dornarowicz - reżyser tego spektaklu, działają  w Milanówku wspólnie na rzecz popularyzacji idei integracji i tolerancji.

- To co zrobiliśmy do tej pory w ramach projektu, to dopiero prolog – mówi Danuta Kijewska, prezes Fundacji „Homo-Homini”.
 A już zrobiono dużo. W dwóch milanowskich szkołach podstawowych: „2” i „3” odbyły się lekcje tematyczne poświęcone integracji niepełnosprawnych w lokalnej społeczności, a w czwartek 29 marca mieliśmy możliwość zobaczyć w Milanowskim Centrum Kultury młodych artystów w Etiudzie teatralnej „Maskarada”.
Dzieci wystąpiły w pięknych strojach, przygotowanych przez rodziców. Bawiliśmy się wspaniale, a po przedstawieniu, na niezbyt licznie zgromadzoną publiczność, mimo dużego nagłośnienia spektaklu, głównie rodziców i dziadków występujących dzieci, posypał się ze sceny grad cukierków. Wśród publiczności zauważyliśmy Burmistrza Jerzego Wysockiego, Przewodniczącą Rady Marię Sobczak, radnych Włodzimierza Starościanka i Waldemara Parola.

Szkoda, że widowni nie zapełniły dzieci z milanowskich szkół, tym bardziej, że poza etiudą można było zobaczyć wystawę prac artystycznych dzieci z przedszkola przy ul. Wspólnej, milanowskich szkół oraz osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Milanówku przy ul. Spacerowej i z Malwy Plus, a także dokonać zakupu prezentów na zbliżające się Święta Wielkanocne. - Mogła to być świetna lekcja, uwrażliwiająca dzieci na potrzeby innych, tych słabszych – mówi Danuta Kijewska. Być może, uda nam się zrealizować prośbę rodziców i w kwietniu powtórzymy przedstawienie. Mam nadzieję, że tym razem sala Milanowskiego Centrum Kultury będzie pełna młodych widzów oraz, że pozostałe milanowskie szkoły zdecydują się na przeprowadzenie lekcji poświęconych integracji i tolerancji.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Razem dla integracji i tolerancji


To może Cię zainteresować: