Rywalizacja nabiera rumieńców

fot. FB/Pogoń Grodzisk Mazowiecki

W czubie tabeli 3. Ligi grupy 1 robi się ciasno. Prym wiodą rezerwy Legii wraz z Pogonią, a na miejsce na podium czyha Pelikan Łowicz, GKS Bełchatów czy Unia Skierniewice. Dodatkowo wszystkie te drużyny grają w swoich Wojewódzkich Pucharach Polski, przez co każdy trener musi mądrze rotować kadrą. Pierwsze wpadki już są – Pelikan Łowicz zgubił punkty ze Świtem Nowy Dwór, a Pogoń wyciągnęła tylko jedno oczko w spotkaniu z GKS-em Bełchatów.

Największe emocje w ostatnich tygodniach skupiały się wokół pucharowego pojedynku z zespołem znanego dziennikarza sportowego, Krzysztofa Stanowskiego, który na co dzień gra w IV Lidze. Mowa tutaj o KTS Weszło, któremu dotychczas za każdym razem udawało się utrzeć nosa Pogoni, a tym razem to grodziszczanie dali wielkiego pstryczka w nos rywalom w potyczce na obiekcie Hutnika.

W Wojewódzkim Pucharze Polski na obiektach warszawskiego Hutnika KTS Weszło zmierzył się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie dla Czerwono-Białych nie zaczęło się pozytywnie, pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił znany z Legii Warszawa Igor Lewczuk. Stracony gol nie podłamał morale grodziszczan, którzy chwilę potem odpowiedzieli bramką, a w drugiej połowie szli za ciosem po zwycięstwo. Licznik w tym spotkaniu zatrzymał się na 4:1 dla Grodziskiej Pogoni, choć Czerwono-Biali na pewno mieli apetyt na więcej.

Poza pucharem najważniejsza jest liga. Cel postawiony przed drużyną Marcina Sasala jest jasny – awans poziom wyżej. Po pucharowej potyczce z Weszło siłę rażenia po raz kolejny pokazała Pogoń, która przy własnej publiczności ograła rezerwy ekstraklasowej Jagiellonii Białystok aż 4:0.

Więcej nerwów budziło z pewnością sobotnie spotkanie, bo Pogoń na wyjeździe mierzyła się z czwartą, ale jakże nieprzewidywalną, siłą ligi. Po meczu pełnym walki grodziszczanie zabrali ze sobą tylko jeden punkt, co może budzić niepokój, gdyż szturmem na fotel lidera atakują rezerwy Legii, które w niedzielę na swoim obiekcie ograły Pilicę Białobrzegi 2:0.

Przed Marcinem Sasalem i jego drużyną spotkanie z Olimpią Zambrów na swoim obiekcie, a potem długo wyczekiwany mecz z rezerwami Legii. To będzie przełomowy moment w kwestii całego sezonu i zdecydowanie pokaże, kto jest gotowy na awans, a kto nie. Spotkanie między Pogonią Grodzisk Mazowiecki a Legią II Warszawa odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 12:00 na obiektach Legia Training Center.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: