Uroczystą inauguracją rozpoczął się XXX semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Maz.  Z uwagi na sytuację pandemiczną, po dwóch wykładach, zajęcia zostały zawieszone do odwołania.

Po trudnym, niemal bez zajęć z powodu koronawirusa, semestrze letnim, z początkiem października wróciły zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Grodziski UTW znany jest z uniwersalnych wykładów poświęconych różnym dziedzinom głównie humanistycznym. Program na nowy semestr zawiera wykłady poświęcone sprawom międzynarodowym, podróżom, etnografii, historii i polityce senioralnej oraz kulturze, m.in. o twórczości Wojciecha Młynarskiego opowie Sławomir Drygalski, dziennikarz Polskiego Radia, a o architekturze współczesnej przełomu wieków dr Ewa Zawadzka.

Spotkanie inauguracyjne rozpoczęło się tradycyjnym Gaudeamus w wykonaniu chóru uniwersyteckiego UTW „Fermata”. W dalszej części spotkania, świeżo przyjęci do grona studentów UTW oraz wszyscy obecni wysłuchali wykładu inauguracyjnego zatytułowanego „Liberalny porządek międzynarodowy: zmierzch czy kryzys?”. Prof. dr hab. Roman Kuźniar, politolog, kierownik katedry na Uniwersytecie Warszawskim, ambasador tytularny i były doradca prezydenta RP, dziękując za zaproszenie, pogratulował słuchaczom aktywności i radości z życia. – Od naszego zachowania zależy, jak będzie wyglądał świat. Olbrzymią rolę w utrzymaniu porządku odgrywa społeczeństwo obywatelskie, którego wspaniałą cząstką jest Wasz uniwersytet i Państwo, którzy go tworzycie – konkludował prof. Kuźniar. 

Inauguracja roku akademickiego UTW

Opublikowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim Poniedziałek, 5 października 2020

Z uwagi na pogarszającą się sytuację pandemiczną i w trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo słuchaczy, wykłady na UTW zostały zawieszone do odwołania.

– Zaplanowaliśmy program na cały semestr, licząc, że sytuacja pozwoli na realizację zajęć – informuje Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Zakupiliśmy dla wszystkich przyłbice, opracowaliśmy zasady bezpieczeństwa. Szybko okazało się jednak, że i to nie pomoże i musimy zawiesić zajęcia – dodaje. 

Informacje o wznowieniu zajęć pojawią się na stronie www.utw-grodzisk.pl.


Ten, jak i wiele ciekawych artykułów dostępny jest od środy, 21 października br., w numerze 16 naszej papierowej gazety!

W numerze między innymi:

  • Do trzech razy sztuka - znamy trzeciego wykonawcę remontu brwinowskiego pałacu
  • "Mały Londyn" czy "Mała Wenecja"
  • Epidemia poza kontrolą
  • Nowi honorowi obywatele
  • Ścieżki Wolności 1976 -1989
  • Ścieżką w las?
  • Remiza w Żelechowie już gotowa!
  • Problem ul. Rososzańskiej w Milanówku
  • Z Węgier do Podkowy
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Słuchacze na chwilę wrócili na zajęcia...


To może Cię zainteresować: