23 października br, nastąpiło oficjalne otwarcie wyremontowanej remizy w Kłudnie Starym. Budynek po remoncie spełnia wszystkie obowiązujące obecnie standardy i jest miejscem integrującym lokalną społeczność.

Od czasu otwarcia autostrady A2 rola jednostki OSP z Kłudna Starego znacznie się zmieniła. Ze względu na bliskość zjazdu z autostrady niejednokrotnie jest to pierwsza jednostka, która dociera do różnych zdarzeń na autostradzie. W budynku znajduje się też świetlica, w której prowadzone są zajęcia dla okolicznych mieszkańców. Niestety, budynek aby pozwalać strażakom na realizację ich zadań, wymagał gruntownego remontu.

Umowa na remont strażnicy podpisana została na początku roku. Prace trwały około 10 miesięcy. W ramach prowadzonej inwestycji wyremontowane zostały pomieszczenia wewnętrzne, zmieniona elewacja oraz cześć nawierzchni przed budynkiem. Wymienione zostały też instalacje sanitarne, a także przebudowana instalacja gazowa. Wyłonionym w przetargu wykonawcą została firma WIG-DAR Dariusz Kozłowski z Grodziska Mazowieckiego. Całkowity koszt robót to 449 212,91 zł.

Uroczystości otwarcia towarzyszyło wiele atrakcji. Na najmłodszych czekała karuzela oraz magiczne sztuczki, zabawy i tańce z Panem Buźką. Starsi mogli wysłuchać koncertu zespołu Gang Marcela oraz potańczyć przy muzyce zespołu Dekret. Nie zabrakło też poczęstunku.

Warto zaznaczyć, że strażnica w Kłudnie Starym nie jest jedynym obiektem tego typu, który w najbliższym czasie przejdzie metamorfozę. Trwa obecnie budowa nowej strażnicy OSP w Grodzisku Mazowieckim, a niebawem ogłoszony zostanie przetarg na radykalną modernizację strażnicy w Książenicach.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: