15 grudnia br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Milanowskim Centrum Bezpieczeństwa. Budynek ten ulokowany na terenie dawnego OSP przewidziany jest dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku, Straży Miejskiej i dwóch karetek medycznych.

Uroczystość prowadził prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku – Sławomir Wieleciński.  Po wciągnięciu polskiej flagi na symboliczny maszt i odśpiewaniu hymnu odbyły się krótkie przemówienia. W uroczystości uczestniczyli: proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku – ks.  Grzegorz Jaszczyk, który poświęcił „kamień węgielny” i plac budowy, Burmistrz – Piotr Remiszewski, który przyznał, że jest to największa inwestycja budowlana prowadzona w ostatnich latach w Milanówku, a ponadto: Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Maz. – st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, Komendant  Straży Miejskiej w Milanówku – Wojciech Wiśniewski, dyrektor Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego w Błoniu, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, radna województwa mazowieckiego – Dorota Stalińska i milanowski radny – Kamil Bialik. Wszyscy występujący podziwiali milanowskich druhów za ich oddanie w walce o nasze bezpieczeństwo. W trakcie przemówień miało miejsce podpisanie Aktu Erekcyjnego. Następnie włożono do specjalnej kapsuły Akt Erekcyjny i egzemplarze lokalnej prasy, które pisały o rozpoczęciu budowy Milanowskiego Centrum Bezpieczeństwa. Kapsułę wmurowano w fundamenty budynku. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie z milanowskimi druhami z OSP.

Inwestycję zrealizuje konsorcjum Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji  reprezentowane przez prezesa Dariusza Kaczanowskiego i Jerzego Cichockiego, w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja ma być zakończona w 2025 r.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Budowa Milanowskiego Centrum Bezpieczeństwa uroczyście rozpoczęta


To może Cię zainteresować: