W sobotnie przedpołudnie. 22 kwietnia, w większości sołectw gminy Nadarzyn odbyło się WIELKIE sprzątanie. Wspólne porządkowanie odbywa się od kilku lat. Organizowane jest przez wójta i Urząd Gminy Nadarzyn we współpracy z radnymi i sołtysami oraz firmą PU Hetman. W tym roku,  po raz kolejny przewidziane jest ono w dwóch edycjach - wiosennej i jesiennej.

Tę pierwszą mamy już za sobą. Pogoda dopisała dlatego też cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem. W sprzątaniu uczestniczyło bardzo dużo rodzin z dziećmi i młodzieży. Biorący udział w akcji zostali zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice. Zebrane odpady wrzucane były do ponad 19 specjalnie ustawionych w różnych miejscach gminy kontenerów. Porządkowanie wspólnej przestrzeni, zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców gminy to najlepsza lekcja proekologicznych postaw. W kilku sołectwach po wspólnych porządkach zorganizowane były poczęstunki przy ognisku, grillu.

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla uczestników akcji. Wszystkim, którzy poświecili swój prywatny czas i wzięli udział w naszej wspólnej akcji należą się wielkie brawa!

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Ziemi w Mediatece


To może Cię zainteresować: