Gminy z naszej okolicy włączyły się w akcję promującą ochronę środowiska. W Światowy Dzień Ziemi, który odbył się w tym roku pod hasłem „Inwestujmy w naszą planetę”, nie zabrakło działań, które mogą motywować do dbania o przyrodę i przybliżać do życia w zgodzie z naturą.

Światowy Dzień Ziemi, który obchodzimy co roku 22 kwietnia, jest jedną z wielu okazji, aby przypominać, jak ważna jest dla nas wszystkich przestrzeń, w której żyjemy. Święto to obchodzone od 1970 r. ma na celu promowanie ochrony środowiska, zwiększenie świadomości ekologicznej oraz inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.  Nic więc dziwnego, że w tę niezwykle ważną akcję społeczną włączają się wszyscy, którym bliska jest ta idea. Święto obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. W tym roku organizatorzy zamierzają w szczególności skupić się na kwestiach klimatycznych.

W obchody tego dnia włączają się również gminy z naszego regionu, które przypominają o zagrożeniach dotykających środowisko naturalne, uczą proekologicznych postaw i organizują prospołeczne akcje.

Sadzonki roślin rozdawane były w Grodzisku  Mazowieckim i Pruszkowie. W Milanówku, na terenie za Strażą Miejską, były rozdawane drzewka (świerk srebrzysty i tuja szmaragdowa) oraz kwitnące pnącze – clematis. Osoby, które przyjechały jednośladem, mogły otrzymać drugą roślinę. Kolejka osób, które były zainteresowane odbiorem darmowej rośliny, ustawiła się już przed godz. 10.00, a dopiero od  godz. 10.00 rośliny były wydawane.

Poza tym była jeszcze jedna „atrakcja”. Grawerowanie numerów na rowerach. Tym trudnym zadaniem zajmowali się pracownicy Straży Miejskiej.

Urząd Gminy w Żabiej Woli w sobotę również zaprosił mieszkańców do wspólnego świętowania. Podobnie jak w zeszłym roku, na parkingu między Urzędem Gminy a Centrum Usług Społecznych zorganizowany był punkt wymiany odpadów na sadzonki roślin. Za przyniesioną makulaturę, szkło, plastikowe butelki, aluminiowe puszki, baterie i leki, można było otrzymać drzewka, aromatyczne zioła i kolorowe kwiaty. Były to m.in. bratki, stokrotki, niezapominajki, szczypiorek, rozmaryn i bazylia. Dodatkowo firma EKO-HETMAN, odpowiedzialna za odbiór odpadów, prezentowała działanie śmieciarki i wręczała gadżety. – W tamtym roku też był taki dzień i dążymy do tego, aby to był cykliczny, tradycyjny dzień, żeby kojarzył się z Żabią Wolą, bo Żabia Wola to gmina z naturą – podsumowali akcję pracownicy urzędu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: W zgodzie z naturą


To może Cię zainteresować: