Dodatkowa sygnalizacja świetlna na ulicy Żyrardowskiej (droga wojewódzka nr 719) wprowadzona na czas remontu wiaduktu, pozostanie na stałe. W odczuciu kierowców dodatkowe światła poprawiły komunikację, dlatego warto je zachować.

Dodatkowe światła zostały zainstalowane na skrzyżowaniu ulic Żytniej i Żyrardowskiej oraz Żyrardowskiej i Józefa Chełmońskiego przed rokiem, tuż przed zamknięciem wiaduktu w śladzie drogi wojewódzkiej nr 579.

Nowa organizacja ruchu miała obowiązywać na czas remontu, tak by samochody jadące od strony dzielnicy Łąki oraz ze strefy przemysłowej, mogły łatwiej włączać się do ruchu.

To z jednej strony spowolniło samochody na drodze nr 719, z drugiej ułatwiło komunikację kierowcom włączającym się w ruch z pobliskich bocznych ulic.

Z chwilą uruchomienia wiaduktu nad torami kolejowym czyli z początkiem stycznia światła zostały wyłączone, a pojawiły się tylko żółte światła pulsacyjne. Docelowo światła miały zostać zdemontowane.

Tak się nie stanie. Okazało się, że nowa organizacja ruchu spodobała się kierowcom, którzy docenili poprawę bezpieczeństwa oraz lepszą płynność ruchu.

- Podjęliśmy starania, żeby światła zostały. Trwają ustalenia co do szczegółów nowej, stałej organizacji ruchu - zapewnia burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: