W jednym z wakacyjnych numerów naszej gazety pisaliśmy o postępie prac przy ścieżce rowerowej, budowanej wzdłuż szosy nr 719 w Jaktorowie, oraz o zmianie koncepcji budowy ścieżki na terenie Grodziska Maz. Po publikacji artykułu jeden z czujnych czytelników zwrócił nam uwagę na pewien problem – ścieżki te nie połączą się. Czy gminy mają pomysł, jak rozwiązać ten problem?

Jak już informowaliśmy, władze Grodziska doszły do wniosku, by ścieżkę poprowadzić po północnej, a nie południowej stronie drogi 719 i na taki projekt 30 września br. podpisana została umowa.

Zaprojektowanie ścieżki po północnej stronie drogi wojewódzkiej spowodowane jest względami technicznymi. Po tej stronie drogi występuje mniej kolizji z urządzeniami technicznymi, nie ma konieczności tworzenia nasypów w związku z usytuowaniem terenów blisko poziomu jezdni – w przeciwieństwie do dużego odcinka łąk po stronie południowej, które położone są znacznie poniżej jezdni. Dzięki temu możemy uzyskać większą szerokość ścieżki – mówił nam zastępca Burmistrza Grodziska Maz. Tomasz Krupski.

Problem w tym, że władze sąsiedniego Jaktorowa nie wiedziały o zmianie koncepcji. Nawet gdyby wiedziały, niewiele można było zrobić, gdyż ścieżka praktycznie została wykonana do granicy gminy po uzgodnionej wcześniej z Grodziskiem i MZDW stronie południowej.

Jak rozwiązać ten problem? Jak poinformował nas Tomasz Krupski, sposób połączenia obu ścieżek określi projektant. Gdy w dużym projekcie, jakim jest budowa ścieżki rowerowej przecinającej niemal cały powiat, w tak późnym okresie wprowadza się tak istotną zmianę, nie może wyjść z tego nic dobrego. Pytanie czy wspominanych kolizji nie można było przewidzieć wcześniej? Być może pozwoliłoby to na przeniesienie ścieżki na drugą stronę drogi na znajdującym się nieopodal skrzyżowaniu, zanim ścieżka w Jaktorowie została wybudowana. Co można zrobić teraz? Z niecierpliwością czekamy na propozycje projektanta.


Ten, jak i wiele ciekawych artykułów dostępny jest od środy, 21 października br., w numerze 16 naszej papierowej gazety!

W numerze między innymi:

  • Do trzech razy sztuka - znamy trzeciego wykonawcę remontu brwinowskiego pałacu
  • "Mały Londyn" czy "Mała Wenecja"
  • Epidemia poza kontrolą
  • Nowi honorowi obywatele
  • Ścieżki Wolności 1976 -1989
  • Ścieżką w las?
  • Remiza w Żelechowie już gotowa!
  • Problem ul. Rososzańskiej w Milanówku
  • Z Węgier do Podkowy

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: