Nowe ścieżki rowerowe w Grudowie

Gmina Brwinów sukcesywnie rozwija sieć ścieżek rowerowych – wkrótce ich budowa rozpocznie się w Grudowie.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze tego lata będzie można udać się rowerem nowym odcinkiem ścieżki rowerowej, która będzie kontynuacją biegnącej aktualnie ulicą Sochaczewską w Brwinowie i kończącej się przy skrzyżowaniu w Grudowie. Nowa droga rowerowa o długości 620 m sięgnie granicy z Falęcinem. W tym roku rozpocznie się też budowa drogi rowerowej od skrzyżowania w Grudowie do Milanówka, wzdłuż torów PKP. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa br.

Budowa ścieżek jest realizowana w ramach projektu „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Brwinów – etap II” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju.

Na realizację tego projektu gmina otrzymała ponad 4,5 mln dotacji, której środki wsparły m.in. budowę dróg rowerowych wzdłuż ul. Pruszkowskiej w Brwinowie, przebudowę chodnika wzdłuż ul. Piłsudskiego w Brwinowie, budowę ścieżki na odcinku od ronda obwodnicy wsi Moszna do wiaduktu nad Autostradą A2 na granicy z Pruszkowem, budowę ścieżek w Żółwinie wzdłuż ul. Słonecznej, a także wzdłuż ul. Natalińskiej, ul. Piaseckiego, ul. Poziomki ul. Malinowej w Otrębusach.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: