Rozpoczęły się wakacje. Dla wielu osób okres letniego wypoczynku, do którego zachęca w ostatnim czasie pogoda. Mieszkańcy korzystający z ciepłych dni i wybierający się na wycieczki rowerowe pytali nas ostatnio kiedy ukończona zostanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Królewskiej w Milanówku.

Prace przy ścieżce stanęły w zeszłym roku i długo nie widać było żadnych postępów. Ostatnio ruszyły jednak z miejsca. Jak wynika z informacji uzyskanej z milanowskiego magistratu, do ukończenia ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Królewskiej pozostały 3 elementy: przyłącze energetyczne do nowej sygnalizacji świetlnej, nawierzchnia na brakujących odcinkach i wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Opóźnienie realizacji tych elementów spowodowane jest przedłużającymi się procedurami, niezależnymi od Urzędu, dotyczącymi wykonania przyłącza energetycznego dla sygnalizacji świetlnej. Dopóki przyłącze nie zostanie wykonane, nie możemy położyć nawierzchni, która je przykryje, od tego zaś uzależnione jest wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Niestety na zakończenie wszystkich prac wzdłuż ścieżki przyjdzie jeszcze nam trochę poczekać. Urząd Miasta Milanówka podpisał z wykonawcą aneks przedłużający termin prac do końca września br. Zarówno wykonawca, jak i przedstawiciele Urzędu zapewniają, że dołożą wszelkich starań by ukończyć prace wcześniej.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: