W Gminie Nadarzyn dużo się dzieje, jeśli chodzi o inwestycje. Oprócz zaplanowanych nowych zadań, realizowane są prace rozpoczęte w ubiegłym roku. Postęp prac widać już gołym okiem.

Jak zapowiada Wójt Dariusz Zwoliński, mieszkańcy już za chwilę będą mogli korzystać z nowej infrastruktury rowerowej w Młochowie i boiska wielofunkcyjnego w Starej Wsi. Pierwsze zadanie dotyczy ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem, która biegnie od węzła S8 do Szkoły Podstawowej w Ruścu. Jest to już ostatnia część III etapu prac w ramach programu pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru

Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych”. – Położone są krawężniki, zakończone prace ziemne, ścieżka na większości swojej długości jest utwardzona i odwodniona. Przygotowane jest okablowanie do ustawienia słupów oświetleniowych. Obecnie usuwane są kolizje (słupy). Prace mają być zakończone do 25 marca. Chyba, że uda nam się przekonać Powiat do położenia jeszcze w tym roku nakładki na części przebudowywanej przez gminę Alei Kasztanowej – napisał na facebooku Wójt Dariusz Zwoliński. Nowo wybudowana infrastruktura połączy się z już istniejącymi ścieżkami od Ruśca w kierunku Rozalina, od Woli Krakowiańskiej do Krakowian oraz ścieżkami biegnącymi w stronę Starej Wsi.

Drugą ważną inwestycją, której zakończenie planowane jest na początek kwietnia, to budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z torem rolkarskim na terenie u zbiegu ulic Tarniny i Brwinowskiej w Starej Wsi. – Tu również zakończyła się większość prac ziemnych. Stoi już altana rekreacyjna oraz pawilon socjalny. Położone są kable pod oświetlenie i monitoring – dodaje wójt. Na terenie do dyspozycji mieszkańców będą również stojaki na rowery, elementy małej infrastruktury oraz miejsca na grilla i ognisko.

Postępy prac widać także przy przebudowie zachodniej oficyny w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młochowie. Wykonawca zadania będzie odpowiedzialny m.in. za wymianę pokrycia dachowego i stolarki okienno-drzwiowej, osuszenie budynku, wykonanie nowych instalacji, wykończenie wnętrz, przebudowę klatki schodowej wraz z wykonaniem windy, docieplenie i odnowienie elewacji oraz wykonanie dojazdów do budynku, chodników i parkingu. – Firma ruszyła „z kopyta”. Z dnia na dzień widać postęp, choć na razie bardziej wygląda to na rujnowanie i tak już mocno „nadgryzionego zębem” czasu historycznego budynku. Przyznam, że nie mogę doczekać się efektu końcowego. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień tego roku – podkreśla wójt. Obiekt o charakterze zabytkowym, po renowacji zyskać ma nowe funkcje użytkowe. Znajdować się tu będą ogólnodostępne toalety, sale konferencyjne, klub seniora i siedziba koła gospodyń wiejskich.

W zeszłym roku rozpoczęła się również budowa nowego ośrodka zdrowia przy ul. Granicznej w Nadarzynie, w sąsiedztwie centrum przesiadkowego „Parkuj i Jedź. Składać się on będzie z trzech skrzydeł – w części głównej usytuowano poczekalnię, rejestrację, administrację i gabinety lekarskie, a w pozostałych częściach gabinety specjalistyczne i rehabilitacyjne. Obecnie kończone są prace przy układaniu stropu na parterze budynku i rozpoczyna się murowanie I piętra. Ośrodek ma być gotowy w sierpniu przyszłego roku.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kontynuacja rozpoczętych inwestycji


To może Cię zainteresować: