Efektem skutecznych działań grodziskich kryminalnych było ustalenie i zatrzymanie 35–latka, który jest podejrzany o liczne kradzieże rowerów. W chwili zatrzymania także jechał na skradzionym wcześniej jednośladzie. Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie aż 16 zarzutów w tym zakresie. Odpowie za nie w warunkach recydywy i grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Prowadzone od kilkunastu tygodni czynności w sprawach kradzieży rowerów na terenie całego powiatu doprowadziły grodziskich kryminalnych do wytypowania osoby podejrzanej o te czyny. Mężczyzna z sąsiedniej miejscowości ukrywał się przed policjantami. Jednak funkcjonariusze cały czas zbierali informacje na jego temat. Gdy tylko ustalili, że 35–latek znajduje się na terenie jaktorowskiej gminy, pojechali go zatrzymać. Podejrzany jechał właśnie na rowerze, który jak się później okazało, nie należał do niego. Funkcjonariusze dotarli do mieszkanki Grodziska Mazowieckiego, która nie wiedziała nawet, że chwilę wcześniej straciła rower. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci przeanalizowali sprawy kradzieży rowerów na terenie całego powiatu. Ich ustalenia wskazywały, że oprócz odzyskanego b’twina, zatrzymany może być sprawcą kradzieży jeszcze 15 innych jednośladów. Usłyszał zarzuty dokonania 16 takich przestępstw i przyznał się do nich. Był wcześniej karany za popełnienie podobnych przestępstw, stąd teraz grozi mu nawet 7,5 roku  pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: