Ważna droga z dofinansowaniem

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, już wkrótce rozpoczną się prace na wyczekiwanej przez wielu mieszkańców ul. Akacjowej w Grodzisku Mazowieckim. Ulica ta jest brakującym fragmentem połączenia między ul. Józefa Chełmońskiego i drogą na Radziejowice, oraz ul. Radońską i dalej Nadarzyńską oraz Okrężną. Pozwoli ona odciążyć bardzo zatłoczone centrum Grodziska.

Całkowita wartość inwestycji to 7 979 716,24 zł, z czego gmina otrzymała 50% dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Projekt inwestycyjny uwzględnia wzmożony ruch uliczny na finalnie wybudowanej drodze. W projekcie przewidziana została większa, niż minimalna normatywna, szerokość pasów, która wraz ze ściekiem przykrawężnikowym wynosić będzie 6 metrów. Długość budowanej drogi o nawierzchni asfaltowej wynosić będzie 1171,87 m. Oprócz wspomnianej drogi wybudowane zostaną również: nowe skrzyżowanie w formie ronda, chodniki z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowe o nawierzchni asfaltowej. Odwodnienie ulicy zostanie zrealizowane poprzez sprowadzenie wody do projektowanych kratek na studniach wpustowych podłączonych przykanalikami do projektowanych odcinków kanałów. Zaprojektowano też kablową sieć oświetlenia ulicznego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Daleką do skrzyżowania z ulicą Nową.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: