Maszerująca orkiestra, samotny rejs Leonida Teligi albo tajemniczy ogród. m0.in. takie obrazy pojawią się do końca sierpnia na grodziskich garażach i dużych transformatorach. Miejsca wytypowano według zasady: duża powierzchnia, widoczne miejsce i do tej pory niezbyt ładne.
 
Pierwszy mural właśnie został ukończony. Samotna łódka na tle bezmiaru morza pojawiła się na garażach na rogu ulic 3 Maja i Teligi. Nawiązuje do samotnego rejsu byłego mieszkańca miasta Leonida Teligi.

Przy WKD-ce będzie pędził pociąg, w innym miejscu będzie maszerowała orkiestra. W sumie będzie ich 6. Autorami prac są artyści, którzy przed rokiem wzięli udział w konkursie na grodziskie murale.

Na pomysł murali wpadł burmistrz miasta Grzegorz Benedykciński, który zwrócił uwagę na wielkie powierzchnie usytuowane w różnych punktach miasta, szpecące otoczenie. Dzięki muralom zasadniczo poprawi się estetyka uczęszczanych miejsc.

I nie będą to zwykłe malowidła, bo nie chodziło tylko o pomalowanie brzydkich ścian.

-Ogłosiliśmy konkurs, do którego zaprosiliśmy profesjonalistów, doświadczonych artystów, ich prace oceniało jury złożone z lokalnych artystów i grafików. Wybrano najładniejsze i najciekawsze rozwiązania graficzne- mówi Aneta Caban z Wydziału Promocji UM w Grodzisku Mazowieckim

Miejsce murali nie jest przypadkowe. Są one związane z miejscami, w których są zlokalizowane, np. niedaleko pierwszego przystanku WKD na ulicy Radońskiej, jest mural pt Pędząca WKD-a.

Pod kolejny mural przygotowywany jest garaż przy ulicy Okulickiego, następne pojawią się przy Radońskiej, Szczerkowskiego, Sadowej i Wólczańskiej. Wszystkie murale powinny być gotowe do września.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: