Podkowa ogłasza konkurs na projekt muralu

Urząd Miejski w Podkowie Leśnej ogłosił konkurs na projekt muralu zgłoszonego w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2023. Mural ma powstać na ścianie budynku Społem. Do wygrania jest 5 000 zł.

Władze gminy szukają indywidualnych artystów i artystek, jak również zespołów autorskich, którzy przedstawią nam pomysł malowidła na ścianie budynku Społem (zlokalizowanego przy ul. Jana Pawła II 13 w Podkowie Leśnej) od strony ulicy Lipowej.

Celem konkursu jest wyłonienie projektu artystycznego muralu o tematyce związanej z Miastem Podkowa Leśna, jako Miastem-Ogrodem, miastem sztuki, miastem artystów. Tematyka muralu powinna korespondować z dziedzictwem Podkowy Leśnej, od momentu jego powstania, czyli od 1925 roku, aż po czasy współczesne. Ponadto tematyka powinna uwzględniać historyczne postaci ze świata sztuki, kultury, literatury, muzyki itd. mieszkających na przestrzeni lat na terenie miasta oraz do otoczenia, w którym ma powstać mural (ulicy Lipowej).

Projekt musi być oryginalny, wykonany specjalnie na potrzeby konkursu, nieopublikowany w innym miejscu. Ponadto powinien uwzględniać realizację muralu w sposób trwały, farbami na bazie akrylowych lub innych profesjonalnych farb elewacyjnych, w tym fotokatalitycznych.

Zgłoszenia można wysłać  do wtorku, 28 lutego 2023 r.

Więcej informacji znajdą Państwo pod tutaj

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Podkowa ogłasza konkurs na projekt muralu


To może Cię zainteresować: