Finał muralu na 500-lecie miasta

W sobotę, 28 maja, w obecności pomysłodawcy i wykonawcy oraz samych mieszkańców, Burmistrz Grzegorz Benedykciński uroczyście zaprezentował mural pt. „Rękodzieło”, który powstał na ścianie budynku przy ul. Sienkiewicza 39 z okazji 500-lecia Grodziska Mazowieckiego.

Ozdobienie miasta to jedno z wielu przedsięwzięć związanych z jubileuszem Grodziska Mazowieckiego. W ogłoszonym przez Urząd Miasta konkursie na koncepcję muralu wpłynęło kilkanaście prac, a wygrała ta, która angażowała w działanie samych mieszkańców. Jej autorem jest mgr Mors, czyli Mariusz Brodowski – animator kultury z Nowego Sącza. Jego projekt, jak mówi artysta, zakładał integrację i zacieśnianie relacji międzyludzkich, poznanie mieszkańców i ich opinii na temat najważniejszych symboli, z którymi kojarzy się Grodzisk. Tak na warsztatach i spotkaniach, mgr Mors zebrał 500 odcisków dłoni mieszkańców, które posłużyły do stworzenia wyjątkowego dzieła. - Myślę, że to fajny pomysł. To co mówiłem podczas wystąpienia, każdy udział mieszkańców w przedsięwzięciach jest dla nas najważniejszy. To integruje ludzi ze sobą i z tym dziełem artystycznym. Zresztą bardzo fajnym dziełem, które poprawia jakość życia w mieście. Jak wjeżdżamy do Grodziska i widzimy zamiast brudnej ściany, ładny obraz, który nawiązuje do twórczości Chełmońskiego, to mamy lepsze samopoczucie i o to właśnie chodziło. Dziękuję za to artyście – mówi Burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Podczas spotkania odsłonięta została również tablica pamiątkowa, która zawiera informację o założeniach projektu oraz instrukcję, jak znaleźć własne odciski dłoni.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: