Trwa przebudowa pruszkowskich dróg

fot. UM Pruszków

Zaczynają być widoczne efekty jesiennych prac na pruszkowskich drogach i kolejne odcinki remontowanych ulic oddawane są mieszkańcom.

Inwestycje w infrastrukturę drogową stanowią priorytet dla władz Pruszkowa. Jak zaznaczył Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch: – Realizujemy kolejne inwestycje drogowe z myślą o komforcie oraz bezpieczeństwie użytkowników ruchu i mieszkańców.

Zakończyła się już przebudowa ul. Spacerowej między ul. Sadową a ul. Pęcicką. W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię jezdni, chodnik, miejsca postojowe, nowe oświetlenie ledowe. Ważnym elementem zadania było wyposażenie ul. Sadowej w kanalizację deszczową, która zapewni komfort poruszania się po i w trakcie dużych opadów.

Nowego wyglądu i charakteru nabiera też ul. Groblowa. To za sprawą chodnika i ścieżki rowerowej, których budowa realizowana w ramach pierwszego etapu przebudowy drogi dobiega końca. Na ul. Groblowej zamontowano również nowe oświetlenie LED. W wyniku porozumienia z PGE Dystrybucja S.A. zlikwidowana została napowietrzna sieć energetyczna.

Zakończyła się też przebudowa ul. Majowej i ul. Pięknej. Powstała nowoczesna i funkcjonalna infrastruktura w postaci nowej jezdni, chodników, miejsc postojowych i oświetlenia. Ważnym elementem inwestycji było wykonanie odwodnienia drogi. W ramach porozumienia z PGE napowietrzną linię energetyczną zastąpiono kablową.

Wykonana została też nawierzchnia betonowa w ul. Kościuszki na odcinku od ul. Prusa do al. Wojska Polskiego. Niestety, ze względów technologicznych ruch na tym ważnym odcinku przywrócony zostanie dopiero w połowie grudnia.

To nie koniec prac w tym roku. W ostatnim czasie podpisana została umowa na budowę ul. Paderewskiego i ul. Bąki. W ramach inwestycji wybudowana zostanie jezdnia z kostki betonowej, chodnik, kanał technologiczny, oświetlenie z oprawami LED i kanalizacja deszczowa.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Trwa przebudowa dróg


To może Cię zainteresować: