Plany i zadania nowego wicestarosty

Podczas wrześniowej sesji Rady powiatu pruszkowskiego podjęto decyzję o powołaniu Grzegorza Kamińskiego na stanowisko wicestarosty. W rozmowie z Kamilem Kubackim, wicestarosta dotychczas będący członkiem Zarządu powiatu pruszkowskiego, przybliża zakres obowiązków i plany Starostwa na najbliższe kilka miesięcy.

Kamil Kubacki: Jak przyjął Pan informację o objęciu nowego stanowiska?
Grzegorz Kamiński: Informacja o tym, że zostanę wicestarostą dotarła do mnie jako propozycja klubu Platformy Obywatelskiej. W związku z tym, że mamy umowę koalicyjną z Dobrem Wspólnym i Mazowiecką Wspólnotą Samorządową, stanowisko to przysługuje właśnie Koalicji Obywatelskiej. Oczywiście jestem wdzięczny kolegom i koleżankom radnym za zaufanie, że taką decyzję podjęli. Zostało to przedstawione pozostałym klubom radnych na naszym spotkaniu i na sesji odbyło się głosowanie. Okazało się ono dla mnie pozytywne, a z nową funkcję wiążę wiele nadziei na przyszłość. Odbieram to również jako zwieńczenie mojej dotychczasowej pracy i sukcesów, które osiągnąłem jako członek Zarządu powiatu i mam nadzieję, że będzie to kontynuacja tych działań.

KK: Jakie nowe obowiązki będzie Pan sprawował?
GK: Został mi przydzielony nadzór nad pomocą społeczną i nad opieką zdrowotną. Dodatkowo do zakresu obowiązków dojdą mi inwestycje powiatowe. Do tej pory były one omawiane przez wszystkich członków zarządu, a decyzje były podejmowane gremialnie, aby żadna z gmin powiatu nie była poszkodowana. Oczywiście wszystkie uzgodnienia będą podejmowane z pozostałymi członkami Zarządu, natomiast za koordynację i nadzór nad działem inwestycji odpowiedzialny będę ja.

KK: Jakie są zatem Pana plany na najbliższy czas pod względem inwestycji?
GK: Na pewno chcę kontynuować inwestycje, które już są rozpoczęte, i które mamy w planach. To są przede wszystkim drogi na terenie powiatu, a dodatkowo dość duże inwestycje kubaturowe. W tym roku kończy się przebudowa szpitala. Myślę, że wykonawca dotrzyma terminu i do końca tego roku budynek będzie już gotowy. Tam dochodzi jeszcze kwestia wyposażenia, na które ostatnio dostajemy środki. Mamy też poważną inwestycję, jeżeli chodzi o Zespół Szkół Specjalnych – dawny Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. To jest inwestycja, która na pewno będzie prowadzona do końca kadencji, bo ostatnio było tam kilka przestojów, dlatego nie wiadomo, kiedy się zakończy. Dodatkowo będziemy inwestować w liceum im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. Właśnie zakończył się przetarg na inwestora zastępczego i teraz będziemy sprawdzać oferty, więc ta inwestycja też się rozpocznie. Z kolei przy Szkole Mistrzostwa Sportowego na ul. Gomulińskiego w Pruszkowie podejmiemy działania odnośnie budowy basenu. Tak dziś wyglądają palny głównych inwestycji.

KK: A z tych mniejszych inwestycji?
GK: Mniejszą inwestycją jest przebudowa w budynku przy ul. Kraszewskiego, gdzie aktualnie mieści się w Klub Senior+. Planujemy tam otworzyć Centrum Dialogu Społecznego. Będzie to miejsce spotkań organizacji pozarządowych z terenu powiatu pruszkowskiego. Bardzo nam na tym zależy. Inwestycja jest w trakcie realizacji. Inną inwestycją, bliska mojemu sercu, jest Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Brwinowie. Aktualnie ogłosiliśmy przetarg na projekt i wybraliśmy projektanta, który do końca tego roku ma termin na jego skończenie wraz ze wszystkimi uzgodnieniami, abyśmy w kolejnym roku mogli już ogłosić przetarg na wykonanie budowy. Mam nadzieję, że do końca kadencji nam się to uda.

KK: Życzymy powodzenia, aby wszystkie ambitne plany udało się zrealizować. Dziękuję za rozmowę.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: